Naga MarketsPodczas mającego miejsce w zeszłym tygodniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ Joseph Muscat – premier Malty – powiedział, że technologia blockchain sprawi, że kryptowaluty staną się przyszłością pieniądza. Jego zdaniem stanie się tak, czy to się podoba światowym liderom czy nie. Malta od dawna jest znana jako jeden z najprzyjaźniejszych krajów dla stosunkowo nowej technologii.

Malta wyspą blockchain

Podczas swojego wystąpienia w trakcie spotkania ONZ premier Malty powiedział: „W pełni wierzę, że technologia blockchain zrewolucjonizuje i usprawni istniejące systemy. Dlatego jako Malta postanowiliśmy wyjść przed szereg jako wyspa blockchainowa. Jako pierwszy kraj na świecie uregulowaliśmy przepisy dotyczące nowej technologii, która wcześniej istniała w próżni prawnej. Większa transparentność pozwoli na odfiltrowanie dobrych inicjatyw biznesowych od tych złych.”

Muscat dodał również, że dzięki zrozumieniu potencjału leżącego w technologii blockchain, Malta otworzyła się na rynek kryptowalut oraz spółki działające na tym polu. Dzięki temu stała się liderem światowego rynku kryptowalut z przyjaznymi przepisami oraz jasnymi praktykami.

Premier Malty zapowiedział, że rząd nadal będzie badał potencjał technologii blockchain i wspierał inicjatywy z tego zakresu. Uważa, że możliwość wyeliminowania podmiotów przy wymianie pieniędzy czy danych zrewolucjonizuje wiele rynków.

Jego zdaniem blockchain ostatecznie doprowadzi do opracowania rozwiązań, które pozwolą na całkowite zastąpienie istniejącej infrastruktury w wielu branżach, chociażby służbie zdrowia czy działalności charytatywnej.

Sukces Malty

Od początku 2018 roku Malta skupiła się na zbudowaniu ekosystemu, który znacząco poprawi możliwości działania przez firmy kryptowalutowe oraz spółki zajmujące się badaniem i wykorzystaniem technologii blockchain.

Binance – największa na świecie giełda kryptowalutowa obsługująca około 10 mln użytkowników – otwarcie pochwaliła starania Malty mające na celu zostanie liderem rynku kryptowalutowego. CEO Binance już pół roku temu zapowiedział gotowość do zainwestowania na lokalnym rynku kryptowalutowym. Przeniosła się tutaj polska giełda BitBay po problemach z naszym rządem.

1 listopada wejdą w życie trzy ustawy dotyczące rynku kryptowalut, dzięki czemu przyszli licencjobiorcy i emitenci oficjalnie rozpoczną działalność zgodnie z nową ustawą o wirtualnych aktywach finansowych. Do tego czasu dostawcy usług VFA, w tym giełdy kryptowalut i emitenci ICO, mogą rozpocząć oferowanie swoich usług w sposób nieuregulowany, który nie stanowi jednak naruszenia prawa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here