Naga MarketsAuthor: Joan Campderrós-i-Canas
Creative Commons License

Premier Chińskiej Republiki Ludowej – Li Keqiang – powiedział dzisiejszego ranka, że nie da się uniknąć bankructwa w przypadku pewnych produktów inwestycyjnych na rynkach finansowych, ale podejmowane będą próby zmniejszenia ryzyka systemowego.

Li stwierdził, że poziom chińskiego zadłużenia znajduje się poniżej międzynarodowych średnich i ogólne ryzyko jest w pełni kontrolowane. Rząd wzmacnia swoje działania regulacyjne odnośnie systemu bankowości cienia (shadow bankingu) i jak sam powiedział premier „otwiera frontowe i zamyka tylne drzwi” przeciwdziałając nadużyciom.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Nie chcę być świadkiem bankructwa produktów finansowych jednak przypadków pojedynczych upadłości na pewno nie da się uniknąć. Musimy zintensyfikować obecny poziom nadzoru i obsługiwać tego typu przypadki w krótkim okresie czasu, aby zapewnić brak ryzyka systemowego.” – powiedział premier ChRL dziennikarzom podczas dorocznej konferencji prasowej.

Zapytany o prognozy rządu odnośnie wzrostu gospodarczego na przestrzeni 2014 roku, Li powiedział, że założony wzrost PKB o 7,5% jest mocno elastyczny. Głównym celem polityki gospodarczej jest obecnie stworzenie 10 milionów nowych miejsc pracy w ośrodkach miejskich.

„Poziom 7,5% nie jest sztywno wyznaczony – przyjmiemy odrobinę niższe jak i oczywiście wyższe rezultaty. Akceptowalny wzrost PKB to taki, który zagwarantuje utworzenie jak największej i wystarczającej liczby nowych miejsc pracy.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here