Naga MarketsPrefa Group S.A. realizuje obecnie aż 21 projektów deweloperskich. Rozmowa z prezesem spółkiPrefa Group S.A. jest to podmiot oferujący kompleksowe usługi w branży deweloperskiej. W ramach grupy projekty realizowane są od koncepcji zagospodarowania przestrzennego, przez generalne wykonawstwo aż do sprzedaży jako deweloper. Obecnie spółka jest w trakcie emisji obligacji, dzięki którym planuje pozyskać 4 mln zł.Kompleksowe podejście Prefa Group S.A.

– Celujemy w cały łańcuch dostaw dla klienta, który odbiera nasz produkt związany z branżą deweloperską. Dostarczamy zarówno rozwiązania projektowe, rozwiązania produkcyjnego w zakresie produkcji materiałów budowlanych, które służą na potrzeby spółki generalno-wykonawczej, to już ten trzeci segment. Czwarty segment to segment deweloperski, tzn. dostarczamy wartość, z której pochodzi wyprodukowana później jednostka mieszkaniowa w zakresie od koncepcji zagospodarowania przestrzennego, poprzez produkcję i generalne wykonawstwo aż po sprzedaż jako deweloper. – wskazuje Jakub Suchanek, Prezes Zarządu Prefa Group S.A.

– Te czynności realizują spółki operacyjne wewnątrz Prefa Group S.A., Prefa Studio jako pracownia projektowa, Prefa Bud jako producent preparatów betonowych, Prefa Construction jako generalny wykonawca oraz Prefa Nieruchomości, która zajmuje się sprzedażą tych jednostek mieszkaniowych, które są wytworzone przez grupę. Poza tymi czterema podmiotami operacyjnymi zrzeszonymi wewnątrz Prefa Group S.A. posiadamy też spółki celowe deweloperskie. Te spółki z kolei realizują już zadania związane z zamówieniem, produkcją i sprzedażą poprzez pośrednictwo Prefa Group Nieruchomości jednostek mieszkaniowych. – dodaje także.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, obecna struktura spółki pozwala realizować projekty w pełnym zakresie działalności. Dzięki temu możliwe jest dostarczanie najwyższej jakości na każdym z wymienionych etapów realizacji projektów. Asortyment dodatkowo cały czas jest uzupełniany, tak by dostarczać w przyszłości zdecydowanie więcej usług i materiałów wyprodukowanych przez grupę.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

21 otwartych projektów deweloperskich

– Oczekiwania nie dorównały rzeczywistości. Rzeczywistość je przekroczyła i wciąż przekracza. Obecnie posiadamy 21 otwartych projektów deweloperskich, na które składa się w wytworzeniu (i to podkreślam na własnych gruntach, które należą do grupy) niemal 1300 jednostek mieszkaniowych na różnym etapie zaawansowania. Niektóre na etapie koncepcji zagospodarowania, niektóre na etapie wykonawczym, inne na etapie oddania do użytkowania. – podkreśla Jakub Suchanek, Prezes Zarządu Prefa Group S.A.

– Jakkolwiek zarówno plany finansowe, planowy przychódów na ten rok i na kolejne lata, wynikające z dostaw usług i materiałów na rzecz spółek deweloperskich z grupy, przekraczają oczekiwania, które mieliśmy początkowo w ubiegłym roku. Rzeczywiście wykonaliśmy zdecydowany progres, natomiast jest to dopiero początek naszej drogi w kontekście założenia na przyszłość. – dodaje także.

Obecnie spółka skaluje każdy poziom swojego biznesu. Najbardziej podatnym (pod względem szybkości) jest rozwijanie przestrzeni deweloperskiej, czyli zaopatrzenie grupy w kolejne grunty, które stanowią później przedmiot zabudowy. Większym wyzwaniem jest skalowanie przestrzeni produkcyjnej. Grupa kupiła 10 hektarów gruntu przemysłowego od miasta Konin, gdzie planowane jest zwiększenie aktywności spółki.

Spółka jest w trakcie przeprowadzania zapisów na dwuletnie obligacje o stałym oprocentowaniu na poziomie 7,5% w skali roku i odsetkach płatnych kwartalnie. Całkowita wartość oferowanych obligacji wynosi 4 mln zł.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pkn orlen | lotos notowania | indeks dow jones | kurs akcji oncoarendi | dolar nowozelandzki euro | akcje amrest | ten square games kurs akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here