Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki popadają w konsternację co do dalszego kierunku po tym, jak Chiny ponownie wykazują niepewność co do zaangażowania się w określoną ilość produktów rolnych, które muszą kupować od Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie, Ministerstwo Handlu Chińskiej Republiki Ludowej stwierdziło, że kraj jest nadal w negocjacjach z USA, a rzecznik ministerstwa Gao Feng przekazał, że każda potencjalna transakcja będzie musiała obejmować obniżenie niektórych taryf na swoje produkty.

Z danych opublikowanych podczas wczesnych godzin handlu wynika, iż sezonowo dostosowany produkt krajowy brutto (PKB) w strefie euro wzrósł w trzecim kwartale 2019 r. o 0,2% w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami. Tymczasem bazowa sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii w październiku spadła o 0,1% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, jak podał Urząd Statystyk Narodowych.

Z danych oczekuje się bazowy wskaźnik PPI oraz zadeklarowanych wstępnie bezrobotnych z godziny 14:30 na rynek USA, oraz danych z kanady – wskaźnik cen nowych nieruchomości. Następnie na rynku pojawi się kolejne zeznanie Prezesa Fed, Powella o godzinie 16:00 a po nim, o 17:00 podane zostaną dane na ropę.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji wykonał jeden z oczekiwanych scenariuszy, który opisany został na kanale PSV czatu Telegram. Wygenerowany sygnał spadkowy dał zakres 20 – 30 punktów, które opisywane były w porannym przeglądzie. Tymczasem dla aktualnej sytuacji warto dodać, że indeks nadal nie wykazuje żadnej konkretnej tendencji – konsolidacja na poziomach z rana nadal jest odczuwalna. W tym momencie istnieje szansa na odbicie indeksu do poziomów 13.226 – 13.251.

WYKRES DAX M30 14.11.2019 2
DAX M30 14.11.2019 2

Nasdaq

Od amerykańskiego indeksu oczekuje się podobnego rozegrania w tym momencie, czyli podbicia pod zakres R1 dziennych pivotów. Poziom ten to strefa 8286 punktów, która może zostać strzelona zaraz po wejściu amerykańskiego rynku – czyli po godzinie 15:30. W tym momencie indeks wyraźnie zbiera siły na dalsze podejście. Negacją wzrostów będzie wybicie uklepanego dziś dna na poziomie 8245 punktów.

wykres Nasdaq M5 14.11.2019
Nasdaq M5 14.11.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here