Naga MarketsPre-Market: Wyniki rozmów Waszyngtonu z Pekinem powodem spadków na rynkach?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne rynki przed wejściem amerykańskiej sesji utrzymują się na poziomie z sesji azjatyckiej, kiedy planowane na środowe zejście jeszcze się nie pojawiło.

Tymczasem z danych – sezonowo skorygowana produkcja budowlana w strefie euro spadła o 1% w październiku w porównaniu z wrześniem, jak podaje Eurostat. W całej Unii Europejskiej (UE28) spadek wyniósł 1,2% w ujęciu miesięcznym. Produkcja w sektorze budowlanym wzrosła o 0,3% w strefie euro, ale spadła o 0,2% w UE28 rocznie.

Jeśli chodzi o indeks klimatu biznesowego dla Niemiec – ten wyniósł 96,3 punktów procentowych w grudniu, co oznacza miesięczny wzrost o 1,2 punktu procentowego. Wynik tenprzewyższył szacunki o 0,8 punktu procentowego.

A z dalszych danych na rynek oczekuje się godziny 14:30 gdzie poznamy bazowy wskaźnik CPI z Kanady. Natomiast o 16:30 poznamy zapasy ropy naftowej.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas porannego przeglądu PSV omawiany był w kontekście dalszych spadków z obecnie zbudowanego boxa, który podczas wczorajszej sesji był pierwszym celem. “(…) Wówczas box, który wcześniej był pierwszym z celów w tym momencie może służyć jako box do re-dystrybucji z pełnym założeniem dotarcia do poniższej strefy.”

Nadal oczekuje się zejścia w okolice przedstawione na poniższym wykresie – w dolnym boxie cenowym.

wykres DAX H1 18.12.2019 2
DAX H1 18.12.2019 2

Nasdaq

Amerykański indeks z kolei nadal utrzymuje swoje poziomy relatywnie wysoko – i zdaje się, że tutaj z zejściem indeksu będzie nieco trudniej. Jednak, jeśli niemiecki indeks ma zejść na amerykańskiej sesji – powinien zrobić to też rynek amerykański. W tym momencie oczekuje się zatem zejścia indeksu Nasdaq do poziomu 8562 punktów, które jest istotnym wsparciem z układu sekwencyjnego oraz przełamania w późniejszym czasie tej strefy. Celem dla indeksu na dziś będą zatem TP1: 8562 oraz TP2: 8538 pkt.

wykres Nasdaq M30 18.12.2019
Nasdaq M30 18.12.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here