Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne giełdy podczas wtorkowych notowań spadają jeszcze przed sesją pre-marketową amerykańskiego rynku, podczas gdy dziś wraca już regularna sesja US. W ciągu minionego weekendu wprowadzono amerykańskie cła na towary chińskie, a także środki odwetowe ze strony Chin. Przez co rynki mają mieszane nastawienie co do dalszych wzrostów.

W ostatnim czasie również – wobec stale przedłużającej się wojny handlowej oraz braku porozumień – Pekin złożył skargę do Światowej Organizacji Handlu, twierdząc, że ostatnie taryfy naruszają porozumienie prezydentów Donalda Trumpa i Xi Jinping, zawarte na szczycie G20 w Osace w czerwcu obecnego roku.

Tymczasem z danych opublikowanych dla strefy euro wynika, iż wskaźnik cen dóbr produkcyjnych wzrósł w lipcu o 0,2% – według szacunków Eurostatu.

Dziś z danych zaplanowanych na dalszą część sesji oczekuje się godziny 15:45 i danych  – wskaźnik PMI dla przemysłu USA. Następnie godzina 16:00 oraz wskaźnik ISM dla przemysłu.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji wykonał plan dnia, który miał wyglądać następująco: “Jednak, zważywszy na obecne poziomy oraz lekkie wyhamowanie sentymentu, możliwe będzie dziś zejście indeksu w okolice strefy 11.865 – 11.840 punktów. Aby rozegrać taki scenariusz, wykres musiałby jeszcze raz delikatnie podejść (w okolice 11.950) i po raz kolejny pokazać brak dalszej presji na wybijanie szczytów. Wówczas wejście może rozwinąć się nawet do wspomnianych już poziomów, czyli okolic #1 wsparcia intraday“.

A na dalszą część sesji oczekuje się wzrostów ponownie do poziomów 11.950 – po wcześniejszej korekcie obecnego podejścia.

WYKRES DAX M15 03.09.2019 3
DAX M15 03.09.2019 3

Nasdaq

Amerykański indeks podczas dzisiejszej sesji funkcjonować już będzie jako regularna sesja handlowa. Zdaje się, że indeks ma szanse na dalsze wzrosty – podobnie jak europejski indeks DAX. Celem dla indeksu może być poziom 7706 punktów – wcześniej jednak oczekiwana jest korekta do dolnego ograniczenia linii trendu.

wykres Nasdaq H1 03.08.2019
Nasdaq H1 03.08.;2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here