Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Dzisiejsze rynki wykazują nieśmiałe przejawy optymizmu, kiedy wyższe otwarcie europejskich indeksów nadal jest utrzymywane. Dziś jedna z największych na świecie firm HR Swiss Adecco Group oświadczyła, że brytyjski dyrektor finansowy Pearson Education, Coram Williams, obejmie stanowisko nowego dyrektora finansowego firmy w drugiej połowie 2020 roku, który po prawie pięciu latach zastąpi Hansa Ploosa van Amstela. Williams odejdzie z Pearson po prawie 5 latach jako lider firmy, podczas których wartość akcji firmy spadła o ponad 50%.

Tymczasem podczas dzisiejszej sesji do mediów trafia informacja, że premier Chin Li Keqiang powiedział, że jego kraj dokona dużych cięć podatków w bieżącym roku, po podpisaniu niedawno pierwszej fazy umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi. Z wypowiedzi premiera wynika, że “Chiny mają zaufanie i zdolność do radzenia sobie z ryzykiem i wyzwaniami” – odnosząc się do utrzymywania stabilności krajowej gospodarki.

A o godzinie 14:30 poznamy dziś dane z USA – zezwolenia na budowę oraz dane z Kanady, zakupy zagranicznych papierów wartościowych. Następnie kluczowa będzie godzina 16:00, gdzie podane zostaną dane dot. Miejsc Pracy Dzięki Turystyce.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Dziś DAX wykazuje ewidentne chęci zbudowania możliwości do zejścia, kiedy wolumeny potwierdzają częściowe wyładowania przed szczytami. Sugeruje to po późniejszym potwierdzeniu w postaci braku obrotu na chęć dalszego cofnięcia notowań. W tym wypadku jeden z ciekawych schematów handlu może wyglądać jak na poniższym wykresie. Celem dla indeksu może być zatem strefa 13.480/460 punktów.

wykres DAX M1 17.01.2020
DAX M1 17.01.2020

Nasdaq

Amerykański rynek może oczekiwać zejścia do poziomów oznaczonych na poniższym wykresie. Zdaje się, że sentyment nadal jest utrzymywany, więc pozycje short będą jedynie możliwe, jeśli po wejściu rynku USA nie będzie widoczna dalsza presja popytowa.

wykres Nasdaq M5 17.01.2020
Nasdaq M5 17.01.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here