Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Notowania amerykańskich kontraktów terminowych na wtorkowej sesji niżej po tym, jak w poniedziałek doszło do wyprzedaży najważniejszych spółek technologicznych FAANG. Tymczasem również w europie wyprzedaż na głównych indeksach giełdowych jest widoczna, choć część porannych strat została nadrobiona podczas późniejszych godzin handlu sesji popołudniowej.

Obserwatorzy rynku zwracają również uwagę na sytuację w Wielkiej Brytanii, gdzie napięta dyskusja w sprawie porozumienia UK z UE ws. Brexitu sprawia, że notowania funta szterlinga nabierają coraz większej zmienności.

Z danych inwestorzy oczekują informacji na temat zezwoleń na budowę z rynku USA o godzinie 14:30, które mogą mieć znaczny wpływ na rynki oraz późniejszego przemówienia członka rady prezesów Banku Kanady, o godzinie  18:45.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Obniżka dzisiejszego wykresy niemieckiego indeksu nie jest niczym zaskakującym. Natomiast reakcja przy poziomie 11.075 na kilkukrotne podbicie kontraktów powyżej 600 zleceń na świecę M1 to już ładna reakcja, dlatego na dalszą część sesji ten poziom jest wsparciem intraday. Wsparcie oznaczone jest symbolem Support II na poniższym wykresie. Na dziś oczekuje się dalszego wypełnienia jednego z poniższych schematów – w przypadku dolnego (przełamania wsparcia) cel dla pozycji krótkich to 11.050. Zaś w przypadku klasycznej reakcji na wsparcie, podejście ponowne pod poziom 11.180 oraz możliwości dalszego odrabiania strat z maksymalnym szacowanym na dziś podejściem pod strefę 11.250 punktów.

wykres DAX m5 20.11.2018
DAX m5 20.11.2018

Nasdaq

Wyprzedaż akcji głównych spółek technologicznych miała ogromny wpływ na indeks Nasdaq, bądź co bądź technologiczny indeks pod wpływem wyraźnych spadków spółek takich jak Apple czy Alphabet również spadł ponad 300 punktów. Na dzisiejszą sesję oznaczone miejsce jest wsparciem i bliżej godziny 14:30 oczekuje się dalszej reakcji na poziom – jeśli w grę wchodzić będzie wybicie poziomu, wówczas poziomem docelowym będzie dzienne S2 na poziomie 6495. Na dziś nie oczekuje się większych wzrostów, jednak korekta na 20 – 40 punktów jest jak najbardziej prawdopodobna.

wykres Nasdaq M30 20.11.2018
Nasdaq M30 20.11.2018

GBPUSD

Wykres funta szterlinga w do dolara amerykańskiego w ostatnich dwóch sesjach wyraźnie wskazuje na niepewność po ostatnich spadkach waluty pod wpływem danych o rezygnacji kilku urzędników państwowych z gabinetu Theresy May. W chwili obecnej trzeba rozgrywać zakres konsolidacji waluty, i górne ograniczenie powinno być wykorzystywane do pozycji short celem dolnego, które wytworzone jest na podstawie ostatniego impulsu wzrostowego przed wytworzeniem konsolidacji. Dopiero wybicie górnego lub dolnego ograniczenia będzie świadczyć o powrocie większej zmienności dla sesji intraday. Zakres konsolidacji widoczny jest na poniższym wykresie.

wykres GBPUSD M5 20.11.2018
GBPUSD M5 20.11.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCzy czeka nas korekta kursu dolara (USD)?
Następny artykułBinance Coin (BNB) – opis kryptowaluty
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here