Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dzisiejsze rynki finansowe zdają się być ospałe po wczorajszym rajdzie w obie strony zaraz po danych z Europejskiego Banku Centralnego dotyczącego stóp procentowych strefy euro. Nadzieje, że Rada Gubernatorów Rezerwy Federalnej obniży stopy procentowe zosatły nieco stonowane po tym, jak Europejski Bank Centralny utrzymał swoje stopy referencyjne na stałym poziomie, pomimo pogarszających się perspektyw gospodarczych strefy euro.

Dziś z wyników spółek oczekuje się takich gigantów jak: Colgate-Palmolive Co., Twitter Inc. i McDonald’s Corp. Tymczasem spółki jak Volkswagen (odnotowanie spadków przychodów o 10,5% z 32,2 mld euro w pierwszych sześciu miesiącach 2018 roku do 28,8 mld euro w tym samym okresie w tym roku), Renault (przychody w pierwszej połowie 2019 r. wyniosły 28,05 mld euro, co oznacza roczny spadek o 6,3%) oraz Nestle SA (wzrost wolnych przepływów pieniężnych o 40,4%, osiągając poziom 4,1 mld CHF – podstawowy zysk na akcję [EPS] wzrósł o 15,7% do 2,13 CHF) podały już swoje wyniki.

Tymczasem z danych na dzisiejszą sesję handlową oczekuje się godziny 14:30, gdzie inwestorzy zapoznają się z PKB Stanów Zjednoczonych.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

Niemiecki indeks DAX podczas piątkowej sesji handlowej osiąga powoli planowane poziomy z porannej analizy PSV. A w niej indeks miał osiągnąć poziom boxa – w który wkroczył oraz wygenerować ruch pod poziom 12.430 – 12.455. W tym momencie zdaje się, że indeks wykuje dokładnie zalecany ruch – choć delikatnie strefa boxa została nadbita. Niemniej jednak nie neguje to w żadnej sposób scenariusza wzrostowego i oczekuje się wkroczenia w planowany zakres ruchu, podany już powyżej.

wykres DAX H1 26.07.2019
DAX H1 26.07.2019

Nasdaq

Dla amerykańskiego indeksu technologicznego przesłanki co do dalszych wzrostów podczas dzisiejszej sesji nadal pozostają widoczne. Sekwencja wzrostowa nadal się utrzymuje na rynku a co za tym idzie – jest szansa na strzelenie dziś poziomu dziennego R2 – czyli drugiego oporu intraday. Poziom ten znajduje się na strefie 8050 punktów, co daje potencjał wzrostu indeksowi jeszcze ponad 40 punktów.

wykres Nasdaq M5 26.07.2019
Nasdaq M5 26.07.2019

GBP/USD

Tymczasem na rynku walutowym – dziś warto przyjrzeć się wykresowi GBP/USD, który ma spory potencjał na odbicie w ramach wykonania korekty ostatnich spadków. W tym momencie widoczny box może na parze GBP/USD zareagować popytowo, aby osiągnąć strefę najbliższej sekwencji, która ma szanse ponownie zepchnąć wykres zgodnie z obowiązującym trendem nadrzędnym – spadkowym.

wykres GBPUSD H1 26.07.2019
GBPUSD H1 26.07.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here