Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Rynki w Stanach Zjednoczonych wskazują na pro-spadkowe otwarcie przed sesją amerykańską, Down Jones traci dziś około 300 punktów. W dalszym ciągu inwestorzy zwracają szczególną uwagę na wyniki spółek – a sezon publikacji jeszcze trwać będzie przez kolejny tydzień. Wczorajsze wyniki finansowe gigantów przekładają się na dalsze spadki na indeksach a obserwatorzy rynku skupiają się dziś na bardzo istotnych danych z godziny 14:30 (PKB USA) oraz godziny 16:00.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed otwarciem -1.04%. Kontrakty na technologicznego giganta Nasdaq -1.49%, natomiast Dow Jones Industrial -0.61%.

Główne europejskie indeksy również na czerwono: niemiecki DAX z wynikiem -0.61%, francuski CAC40 -0.72%, natomiast Europejski indeks Euro Stoxx 50 -1.52%.

DAX

Podczas dzisiejszej analizy omawialiśmy sobie potencjalne scenariusze na sesję piątkową. Choć zejście pod S1 wygenerowało sell i faktycznie zejście miało ponad 80 punktów to finalnie nie dotarliśmy do zakładanego celu. Na dalszą część sesji trzeba osberowować poziom 11.125 – przekroczenie tego poziomu powinno dać ruch na około 100 punktów, w bliskie okolice dzisiejszego szczytu oraz poziomu dziennego pivota znajdującego się na poziomie 11.243. W przypadku przełamania zaznaczonego dołka – cel dla pozycji short jest taki sam jak podczas dzisiejszej analizy zostało omawiane.

wykres DAX M5 25.10.2018
DAX M5 25.10.2018

Nasdaq

We wczorajszym wpisie dotyczącym wejścia rynku amerykańskiego pisaliśmy o tym, że indeks Nasdaq powinien wykonać korektę po czym oczekuje się wzrostów indeksu przynajmniej do wyznaczonych poziomów na wykresie. Tak też się stało – kiedy amerykański indeks technologiczny znacznie nawet przekroczył oczekiwany zasięg dla pozycji long po ówczesnej korekcie. Na dziś jednak oczekuje się jedno z dwóch zaznaczonych setupów. Poziomy oraz sam schemat powinien być jasny i wynika z załączonego wykresu. Przekroczenie poziomu 6820 daje dopiero pełen sygnał wzrostowy z zasięgiem otwarcia dzisiejszego wykresu lub okolic dziennego PV. W razie testu poziomu od góry i braku siły popytu, dalsze zejście jest możliwe.

wykres nasdaq m5 26.10.2018
nasdaq m5 26.10.2018

GBPUSD

Również podczas wczorajszego posta pre-marketowego omawialiśmy sytuacje na funcie do dolara, która była bardzo prosta na rozegranie – w godzinach analizy utworzył się niewielki box konsolidacyjny na walucie, co sprawiało, że wybicie jednej ze stron było do wykorzystania i rozegrania swing long / swing short na parze. Tak też się stało i para praktycznie bez żadnej korekty wykonała ruch do dołu po ówczesnym wybiciu dolnego ograniczenia boxa konsolidacyjnego. Na dziś oczekuje się od par dalszego zejścia w okolice S2 widocznego na załączonym wykresie oraz re-testu S1 na zasadzie korekty spadku.

WYKRES GBPUSD M5 26.10.2018
GBPUSD M5 26.10.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 26.10.2018
Następny artykułAmerykańskie PKB nieco powyżej oczekiwań
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here