Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.
Rynki w Stanach Zjednoczonych wskazują na pro-spadkowe otwarcie przed sesją amerykańską, Down Jones traci dziś około 300 punktów. W dalszym ciągu inwestorzy zwracają szczególną uwagę na wyniki spółek – a sezon publikacji jeszcze trwać będzie przez kolejny tydzień. Wczorajsze wyniki finansowe gigantów przekładają się na dalsze spadki na indeksach a obserwatorzy rynku skupiają się dziś na bardzo istotnych danych z godziny 14:30 (PKB USA) oraz godziny 16:00.
Główne indeksy przed wejściem sesji USA
Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed otwarciem -1.04%. Kontrakty na technologicznego giganta Nasdaq -1.49%, natomiast Dow Jones Industrial -0.61%.
Główne europejskie indeksy również na czerwono: niemiecki DAX z wynikiem -0.61%, francuski CAC40 -0.72%, natomiast Europejski indeks Euro Stoxx 50 -1.52%.
Podczas dzisiejszej analizy omawialiśmy sobie potencjalne scenariusze na sesję piątkową. Choć zejście pod S1 wygenerowało sell i faktycznie zejście miało ponad 80 punktów to finalnie nie dotarliśmy do zakładanego celu. Na dalszą część sesji trzeba osberowować poziom 11.125 – przekroczenie tego poziomu powinno dać ruch na około 100 punktów, w bliskie okolice dzisiejszego szczytu oraz poziomu dziennego pivota znajdującego się na poziomie 11.243. W przypadku przełamania zaznaczonego dołka – cel dla pozycji short jest taki sam jak podczas dzisiejszej analizy zostało omawiane.

Nasdaq
We wczorajszym wpisie dotyczącym wejścia rynku amerykańskiego pisaliśmy o tym, że indeks Nasdaq powinien wykonać korektę po czym oczekuje się wzrostów indeksu przynajmniej do wyznaczonych poziomów na wykresie. Tak też się stało – kiedy amerykański indeks technologiczny znacznie nawet przekroczył oczekiwany zasięg dla pozycji long po ówczesnej korekcie. Na dziś jednak oczekuje się jedno z dwóch zaznaczonych setupów. Poziomy oraz sam schemat powinien być jasny i wynika z załączonego wykresu. Przekroczenie poziomu 6820 daje dopiero pełen sygnał wzrostowy z zasięgiem otwarcia dzisiejszego wykresu lub okolic dziennego PV. W razie testu poziomu od góry i braku siły popytu, dalsze zejście jest możliwe.

GBPUSD
Również podczas wczorajszego posta pre-marketowego omawialiśmy sytuacje na funcie do dolara, która była bardzo prosta na rozegranie – w godzinach analizy utworzył się niewielki box konsolidacyjny na walucie, co sprawiało, że wybicie jednej ze stron było do wykorzystania i rozegrania swing long / swing short na parze. Tak też się stało i para praktycznie bez żadnej korekty wykonała ruch do dołu po ówczesnym wybiciu dolnego ograniczenia boxa konsolidacyjnego. Na dziś oczekuje się od par dalszego zejścia w okolice S2 widocznego na załączonym wykresie oraz re-testu S1 na zasadzie korekty spadku.

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.