Naga MarketsPre-Market: Wyniki rozmów Waszyngtonu z Pekinem powodem spadków na rynkach?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dzisiejsze rynku mocno przeceniają się, kiedy inwestorzy z niepokojem spoglądają na sytuację wojny handlowej. Główni obserwatorzy rynkowi coraz bardziej martwią się o wyniki rozmów handlowych między Waszyngtonem a Pekinem, a chińskie Ministerstwo Handlu dolewa do konfliktu paliwa nazywając USA “hipokrytami” wobec swojej krytyki rzekomego maltretowania przez Pekin muzułmanów Ujgurów w regionie Sinkiang przypominając, że Stany Zjednoczone są jedynym krajem na świecie, który wprowadził totalną wojnę z muzułmanami.

Tymczasem z danych opublikowanych dla niemieckiej gospodarki wynika, iż w grudniu nastroje gospodarcze wyniosły 10,7 punktu procentowego i wzrosły o 12,8 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego miesiąca. Poprawiły się również nastroje w strefie euro, ponieważ jak wskazuje ZEW – jego wskaźnik dla strefy euro wynosi 11,2 punktu, w porównaniu do -1 punktu w listopadzie.

Dziś oczekuje się danych z godziny 14:30 dla USA w tym – produktywność pozarolniczą.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX rozpoczął fazę spadków – mocnym impulsem wybijającym dotychczasowe wsparcia. Co prawda dziś spadki były zapowiadane podczas porannego PSV, jednak indeks przecenił się praktycznie bez większych korekt co uniemożliwiło dotarcie do dobrego miejsca w celu wejścia w widoczny poniżej spadek.  W tym momencie oczekuje się powrotu do strefy 12.950 i dalszą kontynuację spadku.

wykres DAX H1 10.12.2019 2
DAX H1 10.12.2019 2

Nasdaq

Amerykański rynek jest w tym momencie w bardzo ważnym miejscu – walczy o wybronienie lub zanegowanie dotychczasowego miejsca, które wygenerowało mocny impuls wzrostowy. Oczywiście po wejściu rynku amerykańskiego wszystko powinno się rozstrzygnąć, jednak w tym momencie lepiej uważać z pozycjami długimi i oczekiwać wejścia w pozycję krótką po odbiciu indeksu w kierunku poziomu 8340 pkt.

wykres Nasdaq M15 10.12.2019
Nasdaq M15 10.12.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here