Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Notowania kontraktów głównych indeksów giełdowych podczas piątkowej sesji handlowej spadają, a trzema najbardziej tracącymi indeksami są odpowiednio: TechDAX, Sp500 oraz technologiczny NASDAQ. Dziś inwestorzy szukali wskazówek na temat wyniku negocjacji handlowych pomiędzy dwoma najpotężniejszymi gospodarkami świata, jednak nadal brak dalszych wieści na temat dalszych rozwiązań.

Tymczasem podczas dzisiejszej sesji głosy z europejskiego parkietu mówią, że przyszły główny ekonomista Europejskiego Banku Centralnego – Philip Lane wspiera obecne środki polityczne prowadzone przez bank. Jak mówi – skupienie się na danych makroekonomicznych pozwala osobom ustalającym stawki na elastyczne podejście. Członek EBC pochwalił również ciągłą solidność rynku pracy i ujawnił oczekiwania, że wzrost płac będzie wyższy.

Pozostając przy tematach z europy – dziś podczas przemówienia przed brytyjską komisją parlamentarną, gubernator Banku Anglii – Mark Carney powiedział, że na rynku nie występują napięcia związane z płynnością. On dodał również – brytyjski bank centralny tymczasowo zmieni swoje instrumenty ubezpieczenia płynności i zwiększy częstotliwość operacji płynnościowych z tygodniowego na miesięczny przed samym Brexitem. To oznacza, że płynność na parach z funtem może stać się naprawdę duża w okresie poprzedzającym bezpośrednie opuszczenie UK z szeregów Unii Europejskiej.

A z frontu danych na dziś oczekuje się klasycznie godziny 14:30, gdzie poznamy dane z USA a w tym – zezwolenia na budowę oraz rozpoczęte budowy domów. Następnie godzina 15:30 gdzie przemawia członek EBC oraz 16:00 gdzie poznamy wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja handlowa na DAX przebiegła dokładnie jak zostało to opisane podczas porannej analizy indeksu. Taka powtarzalność i sprawdzalność mówi sama za siebie, dlatego inwestorzy wierzący w slogan niedziałających technik powinni udać się na spoczynek z rynku, zastępując miejsca tym, co potrafią z tego odpowiednio korzystać. Dziś cel maksymalnego podejścia został zrealizowany – brakło ledwie 7 punktów, jednak jest to stosowna granica błędu.

Na dalszą część sesji oczekuje się podbicia do finalnego zrealizowania targetu co do punktu, czyli granice 11.510 – 11.520. Maksymalne zejście na dziś szacowane jest pod obecnymi warunkami na poziomie dziennego S1.

wykres DAX M5 26.02.2019
DAX M5 26.02.2019

Dziś było zbyt dużo wejść by wszystkie tutaj wstawić, dlatego zachęcam do śledzenia poczynań grupy Trading Club Szczecin i czatu Telegram grupowego.

Nasdaq

Dzisiejszy wykres NASDAQ wygląda bardzo podobnie do europejskiego odpowiednika – co sprawia, że test górnego ograniczenia nadal jest bardzo prawdopodobny. Kształtuje się on na poziomie 7150 punktów a najważniejsze wsparcie intrada dla amerykańskiego indeksu to poziom widoczny na poniższym wykresie – 7080. Prawdopodobieństwo dalszego podejścia wykresu szacowane jest na około 62 procent.

wykres NASDAQ M15 26.02.2019
NASDAQ M15 26.02.2019

GBP/USD

Aktualna sytuacja na wykresie H1 jest w dużym stopniu zasługą dotarcia do celów omawianych podczas poprzedniej analizy, gdzie para miała określony target właśnie na poziomie 1.32050 – choć oczekiwano od rynku jeszcze jednej korekty przed jej finalnym osiągnięciem. Jak widać jednak presja popytowa utrzymuje się na parze co sprawia, że cel osiągnięty został o kilka sesji wcześniej. W tym momencie jednak klasyczna reakcja na strefę oporową sprawia, że możliwość wystąpienia korekty ostatnich impulsów wzrostowych jest relatywnie duża a poziomem, do którego może dotrzeć para jest poziom 1.30840, gdzie oczekiwać się będzie dalszej kontynuacji wzrostów.

Na chwilę obecną ciężko wskazać, czy para wykona tak głęboką korektę, czy poziom wcześniejszy – 1.31325 zostanie utrzymany i to właśnie on wygeneruje kolejny sygnał wzrostowy. Warto jednak obserwować parę w kontekście wyczekania na kolejne sygnały wzrostowe.

wykres GBPUSD H1 26.02.2019
GBPUSD H1 26.02.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-markettokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

4 KOMENTARZE

  1. Cześć
    Kolego możesz podać link do tego czatu na telegramie gdzie jest trading club szczecin? Nie mogę znaleźć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here