Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki finansowe notowane są na pozytywnym terytorium dorabiając wczorajsze spadki oraz negatywny sentyment. Dziś media obiegła informacja, że Waszyngton postanowił złagodzić wcześniej nałożony zakaz na chińskie Huawei Technologies Co. Ltd., przyznając firmie tymczasową 90-dniową licencję na prowadzenie działalności w tym kraju. Prezes Huawei Ren Zhengfei powiedział, że gigant telekomunikacyjny rozpoczął rozmowy z Google na temat tego, jak przezwyciężyć ten zakaz i nie dać się wprowadzić w impas.

Tymczasem największy sprzedawca detaliczny – Home Depot w Stanach Zjednoczonych ogłosił we wtorek, że jego sprzedaż w pierwszym kwartale fiskalnym 2019 roku wyniosła 26,4 mld dolarów, o 5,7% więcej niż w tym samym trzymiesięcznym okresie rok temu. Zysk netto w tym samym okresie wyniósł 2,5 mld USD, co oznacza wzrost o 4% rocznie, podczas gdy zysk na akcję rozwodnioną wyniósł 2,27 USD, czyli o ponad 9% więcej niż rok wcześniej.

A z frontu danych na dziś oczekuje się godziny 16:00, gdzie poznamy dane z USA – Sprzedaż istniejących domów.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Dzisiejsza sesja zdaje się być ciekawą z perspektywy realizacji – częściowej jak dotąd – scenariusza z interwału D1 omawianego webinaru piątkowego. Dziś pierwsze cele zaczynają być realizowane: “(…) wówczas celem byłby skromnie poziom 12.160 – przy czym maksymalne podejście szacuję w tym scenariuszu na poziomie 12.190.” W tym momencie oczekuje się zejścia indeksu w okolice 12.130/110 oraz kontynuację ruchu wzrostowego z celem 12.180/200. Istnieje jednak ryzyko braku testu dolnych ograniczeń.

wykres DAX H1 21.05.2019
DAX H1 21.05.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny dziś nieco bardziej w tyle jeśli chodzi o kontekst europejskiego podejścia. Odbicie od dziennego pivota intraday spowodowało przełamanie dziennego R1 – jednak warto zauważyć, że pivoty są dziś relatywnie wąskie jak na ruch, który został wystosowany podczas wczorajszej sesji. W tym momencie oczekuje się podobnie jak po indeksie europejskim p- testu dolnego ograniczenia w postaci poziomu R1 oraz przełamanie poziomów dziennego R2 – 7600 punktów.

wykres Nasdaq M15 21.05.2019
Nasdaq M15 21.05.2019

EUR/USD

Wykres euro do dolara amerykańskiego podczas wtorkowej sesji wyhamowuje spadki. Co prawda nadal trend pozostaje konsolidacyjny biorąc pod uwagę widoczny okres na poniższym wykresie – jednak presja sprzedażowa jest relatywnie silna. Dlatego na dziś oczekuje się niewielkiego podejścia pod strefę 1,11670 oraz dalszą kontynuację spadków. Celem spadków byłoby wybicie obecnych dołków.

WYKRES EURUSD H4 21.05.2019
EURUSD H4 21.05.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here