Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas wtorkowego handlu główne rynki finansowe rosną zgodnie z oczekiwaniami, podczas gdy Dow wzrósł o około 100 punktów a niemiecki indeks DAX ponad 95 punktów. Inwestorzy analizowali dziś najnowsze wiadomości handlowe między Waszyngtonem a Pekinem, kiedy chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło, że Pekin nie chce wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi, chociaż chiński rząd się jej nie boi – ale ostrzegł, że jeśli Waszyngton “nalega” na eskalację napięć handlowych, Chiny odpowiedzą “stanowczym postanowieniem”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem Trump znów grozi Meksykowi karnymi taryfami celnymi. Jego agresywna polityka handlow nie odpuści nawet po zawarciu umowy z Meksykiem – podają źródła. W poniedziałek ponownie groził Meksykanom taryfami karnymi, jeśli parlament sąsiedniego kraju nie wyda niezbędnej zgody na części uzgodnionego pakietu negocjacyjnego. Do wiadomości

Również dziś firma Intel podaje, że ta przejmuje sieciowe sieci Barefoot Networks. Grupa Intel wzmacnia swoją działalność w zakresie chipów sieciowych. Grupa ogłosiła, że przejmuje nową firmę Barefoot Networks, a do finalizacji dojdzie w ciągu następnych kilku tygodni.

A z frontu danych oczekiwana jest godzina 14:30 gdzie poznamy dane z rynku USA – m.in bazowy wskaźnik PPI.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Dzisiejszy rynek niemiecki idealnie realizuje założenia z porannej analizy PSV, gdzie mowa była o miarowych wzrostach. Na chwilę obecną przekroczona została strefa 12.210 punktów, co już pokazuje wymowę pro-wzrostową, jednak przed DAX’em jeszcze sesja amerykańska, która może znieść ruch wykonany za sesji europejskiej. W tym momencie jednak oczekuje się od niemieckiego indeksu konsolidacji na strefie 12.210 – 12.180 punktów, która ponownie powinna wznieść indeks powyżej dzisiejszego high.

WYKRES DAX M1 10.06.2019
DAX M1 10.06.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny NASDAQ podczas wtorkowej sesji handlowej miarowo rośnie, tworząc sekwencję wzrostową bez większych korekt. Dlatego też oczekuje się od dalszych notowań indeksu korekty – do oznaczonej strefy z dołączonego poniżej wykresu. Wówczas, po wkroczeniu w zakres poziomów oczekiwać się będzie dalszych wzrostów, a w tym m.in ataku strefy dziennego R2.

wykres NASDAQ M5 10.06.2019
NASDAQ M5 10.06.2019

EUR/USD

Dzisiejszy rynek eur/usd zdaje się być bardzo podobnym w dalszym założeniu jak powyższe dwa instrumenty. Na ‘edku’ oczekuje się w tym momencie wykonanie korekty przynajmniej do poziomu 1.13172 USD po czym wygenerować impuls wzrostowy docierający do strefy 1,13550 USD.

wykres eurusd m15 10.06.2019
eurusd m15 10.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: USD/JPY, EUR/CAD, GBP/NZD
Następny artykułNasdaq i CryptoCompare stworzą produkt z wyceną kryptowalut
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here