Naga Markets
Wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy giełdowe podczas wtorkowej sesji handlowej rośną – kiedy inwestorzy skupili się na świeżej partii korporacyjnych zarobków należnych do wydania przed i po dzwonku na Wall Street. Dotychczas swoje wyniki podała spółka m.in Johnson & Johnson – pisząc, że sprzedaż w pierwszym kwartale 2019 roku wyniosła 20 miliardów dolarów, co oznacza roczny wzrost o 0,1%. Następnie wyniki podał Bank of America podając, że jego rozwodniony zysk na akcję (EPS) w pierwszym kwartale 2019 r. wyniósł 0,70 USD, co oznacza wzrost o 13% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem media obiega informacja, że gigant Mastercard Inc. kupił Vyze Inc., firmę, która oferuje rozwiązania umożliwiające detalistom oferowanie klientom większej ilości opcji płatności, zarówno w Internecie, jak i w punkcie sprzedaży. “Vyze zwiększa naszą zdolność do umożliwienia bankom i innym partnerom kredytowym uczestnictwa w rosnącym trendzie finansowania detalicznego. Połączenie ich platformy z naszą technologią i siecią uzupełnia nasze istniejące programy płatnicze” – podaje spółka.

A z frontu danych oczekiwane godziny na dziś 14:30, gdzie inwestorzy poznają  Sprzedaż przemysłową w Kanadzie, oraz godziny gdzie poznamy dane z USA –  Produkcja przemysłowa.

naliza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Niemiecki rynek DAX dociera do bliskich okolic poziomu docelowego dla pozycji długich podczas trwającej we wtorek sesji. Poziom dla kampanii long na dziś to strefa 12.135 – 12.175. Najwyżej dotychczas indeks dotarł do strefy 12.145 punktów, co stanowi nadal szansę na dobicie poziomu. Następnie po osiągnięciu poziomu oczekuje się wykresu spadków z celem dziennego pivota intraday.

WYKRES DAX M5 16.04.2019
DAX M5 16.04.2019

Nasdaq

Amerykański rynek nasdaq tworzy podczas pisania analizy boxa – który powinien być rozpatrywany przez traderów jako istotny z perspektywy dalszych ruchów. Jeśli obecny ruch jest re-akumulacją na strefie, wówczas poziomy docelowe dla pozycji długich będą przekraczać poziom 7710 punktów. Jeśli zaś box zostanie przerwany istnieje spora szansa na wykonanie głębszej korekty z celem dziennego pivota intraday.

wykres nasdaq m15 16.04.2019
nasdaq m15 16.04.2019

GBP/USD

Funt brytyjski podczas wtorkowego handlu nadal pozostaje w konsolidacji. Nie pozostaje inwestorów w tym układzie nic innego, jak obserwować najbliższe poziomy – które są relatywnie łatwo dostrzegalne – aby handlować tylko w ich obrąbie cenowym. W tym wypadku łatwo również dostrzec najbliższe poziomy jakimi są górne oraz dolne ograniczenia stworzone boxa – jak w zaprezentowanym poniżej boxie konsolidacyjnym. W tym momencie oczekuje się testu dolnego ograniczenia po czym wygenerowanie impulsu wzrostowego z celem poziomu 1,31100.

wykres gbpusd h1 16.04.2019
gbpusd h1 16.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here