Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne rynki światowe rosną podczas wtorkowej sesji handlowej kontynuując wzrosty po wczorajszym podejściu. Widać jednak, że inwestorzy pozostają ostrożni, ponieważ spór handlowy pomiędzy Pekinem a Waszyngtonem nadal trwa. Louis James Bullard powiedział podczas wczorajszej sesji, że obniżenie stóp procentowych “może być wkrótce uzasadnione” z powodu globalnych napięć handlowych i słabej inflacji.

Tymczasem jak donoszą media, o godzinie 11:00 czasu lokalnego (południe czasu środkowoeuropejskiego) na Trafalgar Square w Londynie rozpoczął się wielki protest przeciwko państwowej wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Zaplanowane wcześniej spotkanie, wspierane przez najważniejsze osobistości polityczne w Wielkiej Brytanii, w tym przywódcę opozycji Jeremy’ego Corbyna, rozpoczęło się w momencie, gdy Prezydent Trump i Pierwsza Dama Melania Trump przybyli na Downing Street.

A z frontu danych oczekiwane są godziny: 14:30, gdzie poznamy dane dotyczące przemówienia członka FOMC, oraz 15:45 gdzie przemawia prezes FED.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Dzisiejsza sesja osiągnęła poziom docelowy dla pozycji długich – jednak to, czy dalsze spadki odbędą się z tego miejsca zależy w głównej mierze od reakcji Stanów Zjednoczonych na wejście sesji US. Zdaje się jednak, że dzisiejszy trend może zostać zwyczajnie utrzymany – a zejście służące jedynie ponownej re-akumulacji. Trudno jednak mówić o dalszych poziomach docelowych, kiedy rynek wykonał znaczną część dziennego ruchu biorąc pod uwagę standardowy zakres podejść. Jeśli jednak obecny box zostanie utrzymany – a póki co wszystko na to wskazuje – wykres może przedrzeć się przez obecny poziom oporu docierając do strefy 11.960 punktów.

WYKRES DAX H1 04.06.2019
DAX H1 04.06.2019

Nasdaq

Amerykański indeks NASDAQ w tym momencie znajduje się w bardzo ważnym momencie – dokładnie jak zostało to zresztą opisane podczas analizy niemieckiego indeksu – jeśli reakcja amerykańskich rynków na wejście właściwej sesji US będzie pozytywna, wówczas spodziewać się można wyjścia pod strefę 7065 punktów. Tym samym niemiecki indeks DAX wybić powinien obecnego boxa.

wykres Nasdaq M5 04.05.2019
Nasdaq M5 04.05.2019

EUR/USD

W tym momencie zdaje się, że para dotarła do istotnego poziomu oporowego, a co za tym idzie oczekiwana jest reakcja jak na strefę oporu przystało – czyli zejście chociaż 30 – 40 procent ostatniego impulsu wzrostowego. Wygenerowany on został z bardzo niskich poziomów, dlatego zejście aktualnie w okolice strefy 1,12400 USD będzie dobrym miejscem do tego, aby próbować parę podkupować ponownie z celem tym razem ataku strefy 1,13200 USD. Na chwilę obecną wypełnienie takiego scenariusza wydaje się bardzo prawdopodobne, dlatego warto wyczekiwać w powyżej opisanych oraz oznaczonych na poniższym wykresie stref odpowiedniej reakcji pary. Zakres ruchu może wykonać się nawet w ciągu dwóch najbliższych sesji.

wykres Kurs euro EURUSD 04.06.2019
Kurs euro EURUSD 04.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here