Naga Markets

Pre-Market: Wolne w USA, DAX spada do S1 w ramach korektyPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja ‘przed-rynkowa’ odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które mogą mieć wpływ na sesję handlową i dalszy rozwój rynku, oraz przyjrzymy się sytuacji na głównych indeksach: DAX oraz Nasdaq.

  • Wolny dzień w USA sprawia, że indeksy nie wykonują dużych ruchów
  • DAX miał spadać do zakresu S1, skąd mógł potem bronić się we wzrosatch
  • Póki co rynek dociera do okolic wsparcia
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wiadomości przed pre-marketem: co rządzi sesją?

Z wiadomości rynkowych wynika, że Twitter może zostać wykluczony z Unii Europejskiej, jeśli nie będzie przestrzegał zasad bloku. Niedawno Elon Musk ogłosił, że wycofa się z Europejskiego kodeksu postępowania w zakresie dezinformacji, który ma na celu ustanowienie grupy środków przeciwdziałających dezinformacji w Internecie. Platformy, które nie będą przestrzegać kodeksu, będą narażone na grzywny w wysokości do 6% obrotów.







Z frontu politycznego premier Hiszpanii Pedro Sanchez rozwiązał w poniedziałek krajowy parlament i rozpisał przedterminowe wybory na 23 lipca. Decyzja ta została podjęta po tym, jak jego Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) poniosła znaczne straty w wyborach regionalnych i lokalnych, a Partia Ludowa zyskała w wielu kluczowych regionach, w tym w Madrycie.

Na koniec z ciekawszych informacji jak na wolne w USA: SoftBank Group. ogłosił w poniedziałek współpracę z amerykańskim producentem chipów, Nvidia Corporation, w ramach której opracowana zostanie platforma generatywnej sztucznej inteligencji, a także aplikacje 5G i 6G oparte na chipach Nvidia, które zostaną zintegrowane w centrach danych SoftBank opartych na sztucznej inteligencji w całej Japonii.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX według porannego PSV (patrz poranna analiza) miał spadać do zakresu S1 w ramach korekty – klasycznej jak na to, co wydarzyło się w piątek. Rynek póki co schodzi, więc trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Warto również odnotować, że dzisiejszy handel jest tak naprawdę na pół-gwizdka ze względu na połowiczne wolne w USA. Niemniej rynek chodzi, zatem trzeba się przygotować na ew. rozwiązania sytuacji z porannego PSV. Nic na ten moment dodać się do tego nie da – czekamy na realizacje planu. 

Wykres DAX H1 29.05.2023 2
DAX H1 29.05.2023 2

Nasdaq

Dziś wolne w USA, handel odbywa się na pół-gwizdka. Poniżej jednak schemat na kolejny dzień, gdzie opisana zostanie sytuacja już szczegółowo. 

Wykres NQ H1 29.05.2023
NQ H1 29.05.2023

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market. Zachęcamy również do przeglądania codziennej analizy porannej niemieckiego indeksu DAX w postaci PSV

Autor poleca również:



Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia













  • Powiązane zagadnienia:
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.