Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś na głównych rynkach światowych panuje syndrom “niebieskiego poniedziałku” czyli najbardziej depresyjnego dnia w roku. z tego również powodu większość par jak i indeksów po wykonaniu początkowego, porannego ruchu popadło w totalną stagnację i konsolidacje. Dzień ten oczywiście pokrywa się z brakiem funkcjonowania USA – świętem Martina Luthera Kinga.

W dniu dzisiejszym najważniejszym wydarzeniem będzie przemówienie Premier wielkiej Brytanii – Theresy May w godzinach późnego popołudnia.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Niemiecki indeks DAX niewiele dziś zrobił prócz testu omawianego z porannej analizy punktu kierunkowego / pivota dziennego. Na dalszą część sesji nie oczekuje się wiele z powodu totalnego braku zmienności – jednak trzeba uważać na ewentualność wystąpienia ruchu do dołu – pod wpływem dalszego braku podtrzymywania wykresu. Możliwy scenariusz na dziś to dojście do poziomu 11.120 – jednak najbardziej prawdopodobny to dalej trwająca konsolidacja na obecnych poziomach.

wykres DAX M5 21.01.2019
DAX M5 21.01.2019

Nasdaq

Z powodu święta w USA – dnia święta Martina Luthera Kinga rynki nie chodzą. W dniu jutrzejszym wrócimy do analizy indeksu.

GBP/USD

Dzisiejszy wykres funta podobnie jak reszta wykresów – niewiele zdziałał. Na poniższym wykresie przedstawione są najważniejsze poziomy dla sesji intraday, jednak nadal oczkuje się od wykresu konsolidacji na obecnych poziomach – czyli pomiędzy widocznym wsparciem a oporem intra. Niewiele ponad to można powiedzieć na sesję braku USA oraz widocznego braku chęci kontynuacji ze strony runku EU.

WYKRES GBPUSD M5 21.01.2019
GBPUSD M5 21.01.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here