Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Giełdowe parkiety świecą się na czerwono przed startem sesji w USA

Przed rozpoczęciem sesji kasowej w Stanach Zjednoczonych indeksy w różnych częściach świata świecą się na czerwono. Po godzinie 13:30 polski WIG20 tracił 0,94%, niemiecki DAX spadał o 0,10% a kontrakty terminowe na S&P 500 traciły 0,25%.

Podczas czwartkowego handlu głównym tematem pozostaje wojna handlowa na linii USA – Chiny. W nocy poznaliśmy bowiem wiele sprzecznych doniesień dotyczących rozmów pomiędzy Chinami i USA. Jak już wcześniej informował Łukasz Stefanik, pierwsze wzmianki mówiły o krótszej wizycie Chińczyków w Stanach Zjednoczonych, niemniej później okazało się, że delegacja pozostanie w USA do piątku. Pomimo, że Chiny chcą częściowego porozumienia, to ostatnio Trump bardzo sceptycznie podchodził to takiego rozwiązania. Niemniej gdyby strony zdecydowały się na zawieszenie chociaż części z nałożonych ostatnio ceł, na pewno byłaby to pozytywna informacja dla rynku.

Spośród opublikowanych dotychczas raportów makroekonomicznych, na szczególną uwagę zasługiwał natomiast ten, dotyczący dynamiki wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii. Z danych przedstawionych przez Office for National Statistics wynika, iż Produkt Krajowy Brutto (PKB) Zjednoczonego Królestwa skurczył się w sierpniu br. o 0,1%. Dane trzymiesięczne za okres czerwiec – sierpień 2019 r. wskazują natomiast na wzrost o 0,3%.

– W ciągu ostatnich trzech miesięcy nastąpił wzrost dynamiki PKB, pomimo słabych wyników w całym przemyśle, a produkcja telewizyjna i filmowa przyczyniła się do ożywienia sektora usług – skomentował Rob Kent-Smith odpowiedzialny za publikację PKB w ONS.

DAX utrzymuje się powyżej 12 tys. pkt.

Niemiecka giełda notowała w środę najsilniejsze jednodniowe umocnienie od połowy sierpnia. Czwartkowy poranek nie był jednak już tak optymistyczny. Notowania niemieckiego DAXa osunęły się chwilowo nawet poniżej bariery 12 tys. pkt., choć w chwili pisania tego artykułu znów znajdują się powyżej.

Warto zwrócić jednak uwagę, że w okolicy 12 180 pkt. znajduje się horyzontalny opór i mierzenie 50% korekty Fibonacciego, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się tu większej reakcji podażowej.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Niemiecki indeks DAX na interwale dziennym
DAX Daily

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.


To broker autoryzowany i regulowany przez CySEC. Naga Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrezes GPW liczy na ok. 30 debiutów na rynku głównym i NewConnect w 2020 r.
Następny artykułDolar na drodze do najsilniejszych spadków od 5 tygodni. Ciąży mu wojna handlowa
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here