Naga Markets

Pre-Market: Wodospad wśród indeksów, czwartkowy przegląd DAX i NasdaqPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja ‘przed-rynkowa’ odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które mogą mieć wpływ na sesję handlową i dalszy rozwój rynku, oraz przyjrzymy się sytuacji na głównych indeksach: DAX oraz Nasdaq.

  • Nieniecki indeks DAX kontynuowała z rana silne spadki, poniżej progu S2
  • Czy jednak rejon S3 zostanie osiągnięty i czy starczy dla sesji?
  • Poranne dane wskazały na lekki wzrost zaufania konsumentów w Niemczech
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wiadomości przed pre-marketem: co rządzi sesją?

Z porannych danych wynikało, że niemiecka gospodarka odnotowała spadek o 0,3% w pierwszym kwartale 2023 r. w porównaniu z poprzednim trymestrem, odnotowując drugi z rzędu spadek i wchodząc w techniczną recesję. Roczny spadek PKB wyniósł 0,2% po skorygowaniu o ceny i 0,5% po skorygowaniu o ceny i kalendarz.Oczekuje się, że zaufanie konsumentów w Niemczech wyniesie w maju ujemne 24,2, co oznacza wzrost o 1,6 punktu w porównaniu z odczytem z poprzedniego miesiąca, ponieważ nastroje konsumentów ostrożnie się poprawiają, ujawnił instytut badań rynkowych GfK w czwartkowym raporcie.

Zapasy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych spadły o 12,5 miliona do poziomu 455,2 miliona baryłek w tygodniu kończącym się 19 maja, zgodnie z raportem US Energy Information Administration. Wydajność rafinerii ropy naftowej w kraju wyniosła średnio 16,1 miliona baryłek dziennie, co oznacza wzrost o 79 000 baryłek dziennie w porównaniu ze średnią odnotowaną w poprzednim tygodniu.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX przepięknie wykonał schemat zejścia / zrzucenia / wyładowania sentymentu opisywanego w PSV oraz porannym przeglądzie. Dalej wiadomo co robi – baza stanowi rejon 15.830 pkt a wszystko powyżej / bronione może dawać longa pod cel średniej + nawet PK. 

Wykres DAX H1 25.05.2023
DAX H1 25.05.2023

Nasdaq

Kontynuacja zależności wzrostowej nadal trwa i prawdopodobnie dziś trwać nadal będzie. Wsparcia oznaczone na wykresie poniżej pokazują dokąd rynek maksymalnie może zrobić cofnięcie, aby nie oddalić zależności. Cel na dziś to okolice 13.925 pkt.

Wykres NQ H1 25.05.2023
NQ H1 25.05.2023

 

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market. Zachęcamy również do przeglądania codziennej analizy porannej niemieckiego indeksu DAX w postaci PSV

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCzy Stany Zjednoczone zbankrutują? Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułProtokół z posiedzenia FOMC – gremium podzielone
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.