Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty futures na główne indeksy giełdowe notowane są dziś na czerwono, kiedy rośnie ryzyko związane z niepowodzeniem podpisania dogodnych umów handlowych UK z UE w związku z Brexitem. Inwestorzy szczególnie przyglądają się ostatnim wydarzeniom związanym z odejściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Pomimo serii rezygnacji wręczonych wczoraj premierowi Wielkiej Brytanii, Theresie May przez członków jej gabinetu – pięciu ministrów wyższego szczebla, w tym sekretarz ds. środowiska Michael Gove, potwierdzają, że pozostaną na swoich stanowiskach. Nie oznacza to zatem całkowitego rozpadu gabinetu May.

Dziś poznaliśmy również roczną stopę inflacji w strefie euro, która utrzymywała się na poziomie z października, co oznacza wzrost z poziomu 2,1% odnotowanego miesiąc wcześniej, wynika z raportu opublikowanego przez urząd statystyczny Eurostat.

Na dziś oczekuje się również danych z godziny 15:15 z rynku USA.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Aktualny wykres niemieckiego DAX jeszcze przed wejściem sesji w USA wygląda pro-spadkowo, a przejście pivota wywołało setup short z celem osiągnięty w momencie utrwalania wykresu. Na dalszą część sesji oczekuje się reakcji ze strony obecnego wsparcia, czyli odrobienia części strat bądź kontynuacji spadków po ówczesnym przekroczeniu poziomu z celem dla pozycji krótkich pod wczorajsze low w celu re-testu poziomu popytu. Istotnym jest w jaki sposób indeks zareaguje na obecnym wsparciu.

WYKRES DAX M5 16.11.2018
DAX M5 16.11.2018

Nasdaq

Dzisiejszy wykres Nasdaq wygląda podobnie jak powyższy europejski indeks, jednak warto zwrócić uwagę, że dopiero nadciąga właściwa sesja dla amerykańskiego rynku akcyjnego. Dlatego, Dzisiejszym istotnym wsparciem dla technologicznego giganta jest poziom S1 pokrywający się z wczorajszą strefą budowaną przed finalnym odbiciem wykresu ku górze. Oczekuje się na sesję amerykańską re-testu strefy S1 oraz późniejszego, ponownego testu strefy dziennego pivota.

wykres nasdaq m5 16.11.2018
nasdaq m5 16.11.2018

GBPUSD

Układ na wykresie GBPUSD wskazuje na możliwość dalszego odrabiania strat po wczorajszej reakcji na dane – jednak zaleca się ostrożność, ponieważ dalszy rozwój sytuacji z rynku Wielkiej Brytanii nadal wpływa na obecny rynek funta szterlinga. Poniższy wykres obejmuje dwa scenariusze, które mogą na resztę sesji zostać wykonany, gdzie wsparcie zostaje re-testowane bądź przełamane. W przypadku klasycznej reakcji – R2 będzie poziom docelowym dla pozycji long. W przypadku przełamania zaś – S2 poziomem docelowym dla pozycji short.

WYKRES GBPUSD M5 16.11.2018
GBPUSD M5 16.11.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 16.11.2018
Następny artykułEFIX: Brexit dalej w grze – czekamy na dalsze sygnały
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here