Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki europejskie zyskują, podczas gdy Stany Zjednoczone oscylują wokół 0,2 procentowej straty. USA odnotowują dziś niższe obroty po ostatniej 25% podwyżce taryfy celnej na towary chińskie warte 200 miliardów dolarów, co sprawiło, że możliwość zawarcia porozumienia handlowego pomiędzy tymi dwoma krajami była niepewna.

Tymczasem Członek Zarządu Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Peter Praet wypowiedział się podczas dzisiejszej sesji, że reszta członków EBC musi skupić się na wspólnym dokończeniu budowy unii bankowej strefy euro, podkreślając jej znaczenie dla podziału ryzyka i stabilności w strefie euro. Przemawiając na konferencji “Przyszła Europa” we Frankfurcie, Praet zauważył, że pomimo postępów, głębsza integracja transgraniczna i instytucje są niezbędne dla publicznego podziału ryzyka.

wykres Kalendarz makro 10.05.2019
Kalendarz makro 10.05.2019

A z frontu danych na dalszą część sesji oczekuje się przede wszystkim godziny 14:30, gdzie będzie jak zawsze wysyp danych z USA oraz Kanady.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

DAX wykonuje plan dzisiejszej analizy PSV, w której mowa była o podejściu pod strefę oporu oraz dalsze zejście – gdzie całkowity ruch powinien zmieścić się w przedziale 11.832 punktów. Następnie oczekiwany będzie ruch ku górze, gdzie celem będzie poziom 12.460. Mowa o kontekście pozycyjnym – gdzie całość ruchu powinna rozegrać się na przestrzeni kilku następnych sesji.

wykres DAX H1 10.05.2019 2
DAX H1 10.05.2019 2

Nasdaq

Od amerykańskiego indeksu technologicznego oczekuje się podobnego scenariusza – jednak względem sesji intraday. A w nim wybicie dołków dzisiejszej sesji handlowej, wykonanie korekty oraz dalsza kontynuacja spadków z celem wybicia wczorajszych.

wykres Nasdaq m15 10.05.2019
Nasdaq m15 10.05.2019

EUR/USD

Nie pozostaje inwestorom nic innego jak być zadowolonym z obecnych ruchów pary EUR/USD. Nadal jednak potencjał wzrostów jest możliwy – wystarczy spojrzeć na ostatnie ruchu oraz między innymi w jaki sposób nastąpiło wybronienie dołka – aby zrozumieć, że presja popytowa jest widoczna. Aby faktycznie kolejne podejście do celu omawianego już powyżej – czyli strefy 1,12800 było możliwe – para EUR/USD musiałaby pokonać strefę oporu – przy której obecnie się znajduje. Mowa o poziomie oznaczonym na poniższym wykresie – czyli ostatnich szczytach stworzonych między godziną 00:00 a 08:00 (1,12360). W momencie wybicia tych szczytów droga na 1,12800 zostanie otwarta zgodnie z poniższym scenariuszem.

wykres Kurs euro EURUSD 10 Maja 2019
Kurs euro EURUSD 10 Maja 2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here