Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty terminowe na amerykańskie rynki dziś notowane są na zielono, po fali mocnych zakupów sprawiających, że większość indeksów otwiera się luką wzrostową. Amerykański indeks Dow Jones otwiera się około 500 punktów wyżej, podczas gdy inwestorzy analizują ostatnie spotkanie Grupy G20.

Głównym tematem w mediach jest wiadomość o tym, że Stany Zjednoczone i Chiny zgodziły się wstrzymać trwającą wojnę handlową na 90 dni, co przekłada się na falę euforii nie tylko na samych indeksach, ale również na parach walutowych głównych partnerów strategicznych Chin – Australii. Dolar australijski w stosunku do dolara amerykańskiego otwiera się dziś dużą luką wskazując na ulgę głównych rynków. Dalej inwestorzy jednak oczekują jeszcze na spotkanie OPEC 6 grudnia, gdzie poruszany będzie również temat odejścia Kataru z szeregów organizacji.

W międzyczasie obserwatorzy rynku skupieni są również na szeregu danych ekonomicznych, które mają zostać opublikowane po otwarciu dzwonka na Wall Street.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas porannej analizy niemieckiego indeksu DAX określony został pewien schemat – pierwszy z widocznych zaraz pod działem DAX Intraday. Brzmiał on: “Na dzisiejszą sesję prawdę mówiąc ciężko jednoznacznie określić potencjalny setup. W takich sytuacjach często zamiast kombinować zastanawiam się co bym zrobił, gdybym był znaczącym graczem na rynku. Z jednej strony idąc tym tokiem myślenia – nadbiłbym dzisiejszy high o kilka punktów czyli poziom 11.530 i stoczyłbym wykres pod dzisiejsze wsparcie Support II“. Ten scenariusz idealnie się realizuje – nic dodać nic ująć. W chwili obecnej oczekuje się reakcji na wsparcie zaznaczone zieloną linią przerywaną. Jeśli wsparcie zostanie przełamane, wówczas oczekiwać się będzie zejścia w zaznaczone okolice.

WYKRES DAX M5 03.12.2018
DAX M5 03.12.2018

Nasdaq

Dzisiejszy wykres nasadq otwiera się znaczącą luką wzrostową jednak – dokładnie tak jak zapowiadane to było podczas ostatniego premarketowego artykułu. Podejście choć było oczekiwane, trudno było rozegrać jeśli schemat nie został rozegrany od razu podczas piątkowej publikacji analizy. W chwili obecnej oczekuje się korekty na indeksie do oznaczonych poziomów oraz dalsze kontynuacja wzrostów. Ze statystycznego punktu widzenia indeks powinien wykonać choć część zakładanej korekty nim ponownie uda się na północ do poziomów 7300 / 7370.

wykrees NASDAQ H4 03.12.2018
NASDAQ H4 03.12.2018

GBP/USD

Kurs pary GBP/USD podczas dzisiejszej sesji pikuje, czego głównym powodem jest umacniający się dolar. Para zeszła pod istotne wsparcie z perspektywy wykresu H1 – jednak oczekuje się od sesji amerykańskiej reakcji na spadek i choć częściowe odrobienie widocznego spadku.

GBPUSD H1 03.12.2018
GBPUSD H1 03.12.2018

Na niższym interwale czasowym – wykresie M5 widać możliwość odrobienia choć części strat – około 50% dzisiejszego spadku będącego poziomem docelowym dla pozycji long z SL poniżej widocznego – wyrysowanego wsparcia.

wykres GBPUSD M5 03.12.2018
GBPUSD M5 03.12.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here