Naga MarketsPre-Market: Wyniki rozmów Waszyngtonu z Pekinem powodem spadków na rynkach?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas czwartkowej sesji główne rynki z początku rosną, jednak czym bliżej wejścia amerykańskiej sesji tym bardziej cofają swoje notowania. Dziś prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump ma się spotkać z najlepszymi doradcami w Białym Domu w sprawie 15 grudnia, którego to ma zostać opublikowany termin wprowadzenia taryf na towary chińskie oraz dane dotyczące amerykańskiego indeksu cen producentów (PPI).

Tymczasem, Chiny zdają się być ponownie rozdrażnione faktem kolejnych ultimatium stawianych przez USA. Jak podają źródła w Chinach – Waszyngton nie powinien być “naiwny”, wierząc, że może zmusić Chiny do poddania się żądaniom USA, nakładając więcej ceł na swoje towary.

W międzyczasie z danych – produkcja przemysłowa w strefie euro spadła w październiku o 0,5%. Największy spadek odnotowano w produkcji dóbr kapitałowych (2%), a następnie energii (spadek o 0,7% w stosunku do poprzedniego miesiąca) – podaje Eurostat.

Dziś oczekuje się godziny 13:45, gdzie poznamy oświadczenie na temat polityki monetarnej EBC oraz 14:30, gdzie inwestorzy zapoznają się z wskaźnikiem PPI (USA).

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks podczas czwartkowej sesji wykonał bardzo szybko planowany ruch z porannej analizy PSV. Celem był zakres 13.200 punktów, który został osiągnięty bez 1,8 pkt. Choć jeszcze w porannym przeglądzie widniała informacja o potencjalnym drugim celu – w tym momencie ciężko stwierdzić, czy cel ten może jeszcze zostać zrealizowany. Zdaje się, że indeks ma większe prawdopodobieństwo na przecenę, sięgając wcześniej korekcyjne poziomu 13.185 – 13.190 punktów. Następnie, przecena może sięgnąć strefy 13.100 punktów.

wykres DAX H1 12.12.2019 2
DAX H1 12.12.2019 2

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny – Nasdaq – podczas dzisiejszej sesji gasi większość ruchu, który został wytworzony podczas porannych godzin handlu. W tym momencie indeks oscyluje wokół poziomu 8414 pkt, co wskazuje na przecenę rzędu 16 punktów od aktualnie wytworzonego na dzisiejszej sesji szczytu. Na wejściu US oczekuje się podbija notowań indeksu do zakresu 8420 – 8425 punktów oraz spadek do poziomów 8400 – 8380 punktów.

wykres Nasdaq M15 12.12.2019
Nasdaq M15 12.12.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here