Naga MarketsPre-Market: Znacząca różnica rynków UE oraz USA. Kto wykonuje fałszywy ruch?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Dziś rynki zdają się czekać na pretekst do ruchu
  • Ameryka wygląda tak, jakby chciała testować niższe zakresy

Wiadomości przed wejściem USA

Ryanair Holdings plc poinformował z rana, że jego całkowite przychody operacyjne osiągnęły 371 mln euro w pierwszym kwartale roku podatkowego 2022 po wzroście o 196% w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim. W porównaniu z pierwszym trymestrem 2021 r. liczba klientów wzrosła z 500 tys. do 8,1 mln.Exxon Mobil Corporation poinformował, że jego rozwodniony zysk na akcję (EPS) w drugim kwartale roku obrotowego 2021 wyniósł 1,10 USD, w porównaniu do straty na akcję w wysokości 0,26 USD w tym samym okresie rok temu.

Dane na dziś:

Dane 30.07.2021
Dane 30.07.2021

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX w najlepszym wydaniu mógłby wykonać tego typu schemat. Rynek na razie jest po stronie longów – jednak po podbiciu oczekiwanym z PSV porannego można będzie liczyć na zejście. Ważnym jest tylko to, aby pozycje były brane z głową, czt. po potwierdzeniu ruchu / wycofania strony popytowej.

wykres DAX H1 30.07.2021
DAX H1 30.07.2021

Nasdaq

NQ jak na załączonym niżej wykresie – nie generuje na razie optymistycznych sygnałów, ze względu na to również warto będzie przyglądać się, czy aby pozycje krótkie nadal nie będą w grze. Generalnie rynek jest w okolicach wsparcia, więc nadal warto wyczekać jeszcze podbicia mniej więcej na tyle, na ile jest to przedstawione poniżej. Celem może być wówczas wyłamanie zakresu wsparcia.

invest
wykres NQ H1 30.07.2021
NQ H1 30.07.2021

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here