Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki finansowe trzymały się relatywnie nisko – zwłaszcza europejskie. Jak można wydedukować z opublikowanych danych – w drugim kwartale producenci w Europie zaczęli odnotowywać bardzo niskie wyniki. Dodatkowo, niemiecki producent oprogramowania SAP rozczarował wynikami kwartalnymi i wystosował ostrzeżenie o przyszłych zyskach. To spowodowało, że niemiecki indeks zapikował blisko 1%.

Negatywny sentyment na rynkach utrzymuje się od wczorajszego dnia również przez informacje, które wskazują, iż dwustronne negocjacje pomiędzy administracją w Waszyngtonie i w Chinach ponownie uderzyły w mur w sprawie braku zgody co do statusu Huawei.

Z danych na czwartkową sesję handlową oczekuje się godziny 14:30, gdzie rynek USA pokaże przede wszystkim wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii, które mogą mieć wpływ na rynek. Następnie dopiero godziny 15:30 oraz 20:15 pojawią się wypowiedzi członków FOMC.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

Niemiecki indeks DAX po godzinach konsolidacji zaczyna negować negatywną strukturę, choć nadal za wcześnie aby jednoznacznie to osądzić. Nagłe odbicie rynku to informacja o bronieniu poziomów, jednak nadal ważniejsze spółki – jak choćby SAP, tracą relatywnie dużo jak na pojedynczą sesję handlową. W tym momencie oczekuje się wyładowanie obecnego podejścia przy strefie 12.320/325 punktów i dalsze zejście w zakres ceny uśrednionej z możliwością kontynuacji zapowiadanej tendencji. Trzeba jednak uwzględnić w tym obserwację spółek niemieckiego indeksu.

wykres DAX m5 18.07.2019
DAX m5 18.07.2019

Nasdaq

Amerykański indeks na dziś ma planowany podobny scenariusz, gdzie podejście może mieć miejsce do poziomu 7900 punktów, natomiast zejście powinno mieć miejsce pod poziom dziennego wsparcia S1 – atakując poranne dołki. Maksymalne odchylenie podejścia może mieć miejsce pod poziom dziennego pivota intraday – dlatego warto oglądać rozmieszczenie dzisiejszych punktów kierunkowych według klasycznego wyliczenia.

wykres Nasdaq m5 18.05.2019
Nasdaq m5 18.05.2019

GBP/USD

Rynek funta szterlinga powinien kontynuować obecny impuls wzrostowy, podczas gdy miejsce docelowe dla takiego ruchu to strefa 1,25400 USD. Dopiero z tego poziomu oczekiwać będzie można dalszego zejścia – celem osiągnięcia poziomu 1,24200 USD. W tym momencie średnia krocząca sma 88 przebiega i pokrywa się z poziomem wyznaczonym jako docelowy dla niewielkiej kampanii wzrostowej.

WYKRES GBPUSD H4 18.07.2019
GBPUSD H4 18.07.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here