Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty terminowe na główne indeksy giełdowe w piątek notowane są na zielono, kiedy giełdy odrabiają czwartkowe przeceny. Dziś inwestorzy skupiają się głównie na bieżących wydarzeniach handlowych między Waszyngtonem a Pekinem, które zdają się jeszcze nie ruszać z miejsca. Jak podają amerykańskie media w tym temacie – istnieją pewne “bardzo trudne kwestie”, które pozostają w rozmowach handlowych, pomimo postępów w ostatniej rundzie negocjacji odbywających się w Chinach. Dalsza część rozmów zostanie wznowiona w przyszłym tygodniu w stolicy USA.

Tymczasem jak podają niemieckie media – rząd w Berlinie dyskutuje ze związkowcami i grupą ustawodawców z Partii Socjaldemokratycznej Niemiec na temat możliwości obniżenia limitów emisji z samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Bayerische Motoren Werke AG (BMW AG) podobno popiera tę inicjatywę. Inicjatywa poruszana jest w kontekście skandalu z roku 2015 kiedy to manipulacja firmy Volkswagen AG na sprzęcie laboratoryjnym wstrząsnęła przemysłem motoryzacyjnym do sedna.

Również podczas dzisiejszej sesji handlowej brytyjski funt odzyskuje część wczorasjzych strat po ogłoszeniu przez Komisję Europejską nowej rundy rozmów handlowych z Londynem, która rozpocznie się w poniedziałek. Przypomnijmy, że wczoraj wniosek premiera Theresy May został odrzucony w parlamencie. Ponadto poprawki popchnięte przez Partię Pracy i Szkocką Partię Narodową również zostały odrzucone w Izbie Gmin.

A z frontu danych dziś oczekuje się godziny 14:30, gdzie wysyp danych z USA może mieć wyraźny wpływ na rynki. W nich m.in sprzedaż detaliczna m/m oraz wskaźnik cen eksportowych.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja nie niemieckim indeksie DAX zaskakuje – choć opisywane były możliwości podejść, rozmach inwestorów z Frankfurtu mogła faktycznie zaskoczyć. Aktualnie ruch przekroczył już zakres standardowych zasięgów dziennych co sprawia wrażenie, że korekta ruchu wzrostowego podczas sesji amerykańskiej – czyli po godzinie 15:30 może się odbyć. Tego również oczekuje się na dalszej części sesji – re-testu poziomu 11.200 na potwierdzenie sekwencji wzrostowej bądź jej finalnego przełamania i powrotu do zakresu cen uśrednionych.

WYKRES DAX M5 15.02.2019
DAX M5 15.02.2019

Wejścia z dziś.

Dzisiejsze wejścia (dwa) skutkowały wyrobieniem dziennego zakresu w postaci 40 punktów netto.

Wejście 1
Wejście 1
Wejście 2
Wejście 2

Wejścia skupiały się głównie z zaplanowanej kontynuacji sekwencji wzrostowej.

wykres DAX m5 - zaplanowana sekwencja
DAX m5 – zaplanowana sekwencja

Nasdaq

Amerykański indeks NASDAQ nadal nie osiągnął zaplanowanych celów w postaci poziomu 7100 punktów – dlatego nadal oczekuje się jego realizacji. Następnie, po ówczesnym osiągnięciu poziomu można będzie szukać potencjalnego sygnału na wykonanie korekty ostatnich wzrostów do poziomu najbliższego wsparcia. Warto jednak zaznaczyć, że wykres musi wygenerować odpowiedni i jednocześnie jednoznaczny sygnał sprzedażowy, aby móc taki scenariusz zrealizować ponieważ obecna presja popytowa może wyciągnąć wykres o wiele wyżej niż zakładane już od kilku sesji 7100 punktów.

WYKRES NASDAQ H1 15.02.2019
NASDAQ H1 15.02.2019

GBP/USD

Dziś wykres funta szterlinga do dolara amerykańskiego został już szczegółowo opisany podczas dzisiejszej analizy pary. A w niej m.in: W tym momencie na głównym wykresie H1 widać, że para robi niewielki przystanek na wspominanym już poziomie wsparcia 1.28000. Zdaje się, że potencjał odbicia jest o wiele mniejszy niż potencjał dołączenia do dalszych spadków, dlatego jeśli para tylko przekroczy oznaczony na poniższym wykresie poziom pomarańczowej linii oznaczającej ostatnie dołki wykresu – wówczas poziomem docelowym dla pozycji krótkich będzie strefa poniżej – 1.26970 / 1.27000.

wykres GBPUSD H1 15.02.2019
GBPUSD H1 15.02.2019

Jeśli z kolei para zdecyduje się na odbicie, najbliższym poziomem docelowym dla pozycji długich w tym wypadku będzie poziom testu ostatniej sekwencji spadkowej – 1.28400. W jednym lub drugim przypadku para znajduje się w najlepszym momencie – dlatego warto obserwować obecny poziom, by móc w pełni dołączyć do jednego ze scenariuszy.

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-marketpremtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here