Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy giełdowe podczas czwartkowej sesji handlowej rosną – rynek amerykański testując układ sekwencji ponownie rośnie, gdy obserwatorzy rynku śledzili ostatnie wydarzenia w sporze handlowym między USA a Chinami. Dziś Chińskie Ministerstwo Handlu po raz pierwszy ogłosiło, że wicepremier Liu He i przedstawiciel handlowy USA Robert Lighthizer zgodzili się przeprowadzić kolejną rundę konsultacji w połowie września.

Tymczasem dziś inwestorzy obserwują spadek rynku srebra, które jeszcze podczas ostatnich sesji generował mocne wzrosty – dziś spada ponad 2,5 procent. Powodem spadku metalu szlachetnego jest dzisiejsza sytuacja, w której chińscy urzędnicy zapowiedzieli kolejną rundę ciężkich negocjacji z USA na październik.

Z danych na dzisiejszą sesję oczekuje się godziny 14:30 gdzie poznamy dane z USA – w tym: Zadeklarowani wstępni bezrobotni, jednostkowe koszty pracy czy produktywność pozarolnicza. Następnie godzina 16:00, gdzie poznamy dane wskaźnik ISM dla usług.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Dzisiejsza sesja handlowa na niemieckim indeksie DAX stoi pod znakiem podtrzymania wysokich poziomów – 12.086 punktów. Zdaje się, że brak jednoznacznego rozstrzygnięcia ruchu powoduje, że obroty na rynku również nie są największe. Jednak z porannej analizy PSV pisane było, że rynek może dojść do poziomu #1 dziennego oporu intraday po czym wygenerować ruch wzrostowy. Faktycznie, dojście do poziomu wygenerowało około 55 punktów jednak nadal rynek nie ma siły na dalsze wzrosty. Na dalszą część sesji oczekuje się jednak podejścia jeszcze chociaż do #2 dziennego oporu intraday – oraz późniejszy spadek.

wykres DAX M30 05.09.2019 2
DAX M30 05.09.2019 2

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny nasdaq podczas dzisiejszego handlu cofa w pierwszej kolejności do poziomu 7803 punktów – czyli istotny poziom, który stanowił strefę oporu jeszcze do niedawna. W tym momencie została ona potwierdzona jako poziom wspierająca w tym momencie już dalsze wzrosty i tak długo, jak długo strefa ta nie zostanie wybita – będzie szansa na dalsze wzrosty. Celem będzie poziom 7927 punktów na dalsze sesje handlowe.

wykres Nasdaq H1 05.09.2019
Nasdaq H1 05.09.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBP silnie w górę niesiony na fali Brexitu
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/CAD, EUR/CHF, AUD/CHF
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here