Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Większość głównych indeksów podczas czwartkowej sesji notowanych jest na zielono jeszcze przed wejściem oficjalnej sesji amerykańskiej. Dziś w Waszyngtonie zaplanowana jest kolejna runda rozmów handlowych pomiędzy USA a Chinami, a rynkowi uczestnicy mówią już o ostatnich dialogach pomiędzy mocarstwami. Dziś mówi się jednak o niewielkim przełomie w trwających negocjacjach jednak oficjalnie inwestorzy dowiedzą się tego dopiero w późniejszych godzinach handlu.

Tymczasem na froncie politycznym Wielkiej Brytanii coraz to większy niepokój. Dziś rzecznik prasowy premier Wielkiej Brytanii Theresy May, – James Slack oświadczył, że Unia Europejska chce, aby Wielka Brytania opuściła blok z porozumieniem. Jednakże, według urzędnika, nadal pozostaje “dużo ciężkiej pracy do wykonania”. Jednak ledwie godzinę później jeden z urzędników państwowych UK stwierdził, że na razie jest mało prawdopodobne, aby w przyszłym tygodniu, czyli do czasu drugiego głosowania, które pozwoliłoby uniknąć nieuregulowanego odejścia z Unii Europejskiej, zawarto nowe porozumienie w sprawie Brexitu.

Jak wiadomo irlandzki backstop pozostaje palącą kwestią, a negocjatorzy są nadal dalecy od uzyskania ustępstw, których chcą od Brukseli.

Podczas dzisiejszej sesji również zauważony został ponownie temat Danske Bank, który poinformował, że otrzymał kolejne zapytania od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w Stanach Zjednoczonych w sprawie trwającego dochodzenia w sprawie domniemanej działalności w zakresie prania pieniędzy w estońskim oddziale w wysokości 200 mln euro. W zeszłym miesiącu poinformowano media, że amerykańska Rezerwa Federalna bada postępowanie Deutsche Bank AG w odniesieniu do transakcji związanych ze skandalem. Departament Sprawiedliwości USA wszczął dochodzenie karne w sprawie duńskiego kredytodawcy w październiku ubiegłego roku. Danske zauważył dziś, że jest “w ciągłym dialogu” z władzami USA.

A z frontu danych na dzisiejszą sesję oczekuje się godziny 13:30 gdzie poznamy protokół z posiedzenia EBC oraz 14:30, gdzie podane zostaną dane z USA – m.in  bazowe zamówienia środków trwałych oraz wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja przebiegała bez zarzutu dają kilka sygnałów opisywanych z porannej analizy indeksu ze strategii PSV. Na dalszą część sesji oczekuje się jednak zwrotu sytuacji na korzyść pozycji krótkich, ponieważ budujący się sentyment spadkowy na indeksie jest coraz to bardziej zauważalny. W tym momencie celem dla indeksu powinien być poziom dzienne pivota na strefie 11.390 następnie po ówczesnym teście poziomu 11.400 zejście z celem osiągnięcia poziomu 11.360/50.

DAX M5 21.02.2019
DAX M5 21.02.2019

Dzisiejsze wejścia:

Dziś trzy wejścia dały okazję do zarobienia około 30 – 40 punktów z minimalnym ryzykiem. Jednak pozycja jednak wylądowała na SL, dwie następne z kolei odrobiły stratę z nawiązką kończąc poranny handel z wynikiem 31 punktów netto.

Wejście 1
Wejście 1
Wejście 2.1
Wejście 2.1
Wejście 2.2
Wejście 2.2
Wejście 2.3
Wejście 2.3

Nasdaq

wykres amerykańskiego indeksu technologicznego NASDAQ podczas czwartkowej sesji spada na sesji europejskiej, jednak wyraźnie wyrysowane wsparcie cenowe zaraz pod dziennym pivotem – trzyma wykres przed dalszymi spadkami. Jeśli poziom ten nadal bronić będzie wykresu, wówczas oczekiwać się będzie dalszej kontynuacji wzrostów z poziomem docelowym dla pozycji długich określonym na strefie 7130/7140. Jeśli zaś wsparcie zostanie wyłamane – wygeneruje to automatycznie sygnał spadkowy z celem dla pozycji short określonym na strefie dziennego wsparcia S2 6990.

wykres Nasdaq m15 21.02.2019
Nasdaq m15 21.02.2019

GBP/USD

Mimo osiągnięcia poziomów docelowych zarówno dla wczorajszych jak i dzisiejszy założeń z rana – nadal sentyment pary pozostaje bez zmian. Celem dla pary w tym momencie zdaje się być najbliższy poziom oporu, który rysuje się na poziomie 1.31310, czyli oddalony od aktualnej ceny poziom o około 100 pipsów. Założenie co do pary jest następujące: para nie może wybić ostatniego dołka z poziomu 1.30200. Jeśli poziom ten zostanie wybity, wówczas mowa będzie o dalszej możliwości spadków z poziomem docelowym dla pozycji krótkich określonych na strefie 1.29400.

wykres GBPUSD H1 21.02.2019
GBPUSD H1 21.02.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-marketConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here