Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki zdają się świecić na zielono, przed wejściem amerykańskiej sesji handlowej. Dziś w mediach krążą informacje o tym, że prezydent USA Donald Trump wyraził rozczarowanie decyzją przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jaya Powella w sprawie stóp procentowych, mówiąc, że Fed podniósł stopy procentowe “zbyt szybko”.

Tymczasem produkt krajowy brutto (PKB) Zjednoczonego Królestwa okazał się nie być taki słaby w czwartym kwartale 2019 roku.  Według wstępnego raportu krajowego urzędu statystycznego PKB wzrosło o 0,3% w grudniu.

W międzyczasie główny negocjator Unii Europejskiej, Michel Barnier powiedział dziś, że Bruksela odrzuci żądanie Wielkiej Brytanii dotyczące umowy handlowej, która powinna zagwarantować przedsiębiorstwom z Wielkiej Brytanii wolny, długoterminowy dostęp do rynku europejskiego.

A z danych na dzisiejszą sesję:

wykres Dane 11.02.2020
Dane 11.02.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Szeroki opis dzisiejszego – jak na razie jedynego rozsądnego – setupu pojawił się na kanale Telegram PSV, który służy tylko do uzupełniania informacji co do strategii PSV. Dodać kanał można pod tym linkiem, a tymczasem DAX na dalszą część sesji może jeszcze znieść się na wyższe poziomy – w tym opisywane na kanale 13.620 lub nieco wyższy poziom – 13.655 punktów. Dopiero z tych terenów oczekiwany będzie pullback z zakresem do dziennego PK.

WYKRES DAX DAX H1 11.02.2020 31 11.02.2020 3
DAX DAX H1 11.02.2020 31 11.02.2020 3

Nasdaq

Indeks zza oceanu, który tylko czeka na godziny właściwej sesji handlowej podchodzi dziś kolejny raz pod zakres poziomu dziennego oporu R1. Sytuacja na amerykańskim indeksie wygląda nieco inaczej niż w przypadku niemieckiego DAXa – ponieważ tutaj rynek ewidentnie nie wykuje praktycznie żadnych większych korekt w ruchu wzrostowym. To nie jest dobry sygnał, ponieważ relatywnie ciężko będzie dołączyć do takiego ruchu inwestorom. Zwłaszcza, że na dalszej części sesji oczekuje się od indeksu podbicia pod poziom 9632 punkty. Dopiero z tych okolic oczekiwane będzie zejście ponownie w okolice dziennego pivota intraday.

wykres Nasdaq M5 11.02.2020
Nasdaq M5 11.02.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here