Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.
Amerykańskie kontrakty terminowe na indeksy giełdowe wskazywały na nieco wyższy poziom otwarcia w poniedziałek, głównie za sprawą wyczekiwania uczestników rynku kwartalnych raportów największych amerykańskich spółek. Dotychczas swoje dane publikowała m.in jedna z największych na świecie firm świadczących usługi na polu naftowym -firma Halliburton, w których mowa o wzroście przychodów w III kwartale 2018 roku o 6,2 miliarda dolarów co oznacza wzrost o 14,8% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku.
Tymczasem na rynku rośnie również apetyt na inwestycje pośród inwestorów pod wpływem zmniejszenia obaw przed rosnącymi stopami procentowymi.
Główne indeksy przed wejściem sesji USA
Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed oficjalnym otwarciem jako jedyny indeks na czerwono -0.23%. Kontrakty na technologicznego giganta Nasdaq +0.80%, natomiast Dow Jones Industrial +0.33%.
Główne europejskie indeksy: Francuski CAC40 +0.38%, niemiecki DAX z wynikiem +0.63% znajdując się na poziomie 11,613, natomiast Europejski indeks Euro Stoxx 50 +0.40% dochodząc do poziomu 3,213.00.
Poniedziałkowe ruchy na niemieckim indeksie na razie niczym szczególnym nie zaskakują. Zejście poniżej poziomu dziennego R1 oraz zbliżenie do dziennego poziomu pivota było wzorcowym zachowaniem na korektę porannego wyjścia górą, jednak nadal brak dokładniej precyzji kierunku na dalszą część sesji. Warto obserwować w dalszym ciągu poziomy pivotów oraz poziom 11,590, który stworzył wyraźną strefę obrony wykresu. Na dalszą część sesji oczekuje się dojścia do porannego szczytu z poziomu R2 – oraz wyczekanie na sygnał realizacji i kontynuacji spadków, bądź dalszego wyjścia omawianego podczas porannej analizy.

Nasdaq
Pozytywny sentyment odznacza się od samego rana na amerykańskich rynkach, dlatego też na resztę sesji oczekuje się dalszych wzrostów w bliskie okolice E1 lub niewielkim jego przekroczeniem. Publikacje danych największych spółek w najbliższych dniach powinny spowodować większą zmienność na rynkach amerykańskich, dlatego sesje intraday powinny być teraz ciekawsze. Aby rozegrać setup na dalsze wzrosty, warto obserwować, czy indeks Nasdaq nie wykona korekty w okolice podążającej za wykresem średniej kroczącej SMA50.

GBPUSD
Ostatnia analiza na rynek amerykański pary walutowej GBPUSD sprawdziła się idealnie – gdzie szacowany był ruch do góry po ówczesnej korekcie na samym już wejściu właściwej sesji amerykańskiej. Podczas gdy wyciągnięcie góry na parze trwało kilka godzin, dzisiejszy dzień oznaczał się już mocniejszą konsolidacją. Dopiero godzina 10:30 wywołała mocniejszy ruch na walucie sprawiając, że ta zeszła ponad 76 pipsów. Aktualnie para znajduje się zarówno na wsparciu cenowym jak i wsparciu wynikającym z dziennego pivota S1. Warto obserwować czy nie wygeneruje się z bliskich okolic poziomu S1 sygnał choćby na korektę – dogrania poziomu S1 -> pivot dzienny.

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.