Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy giełdowe podczas środowej sesji handlowej stoją pod znakiem konsolidacji oraz widocznego oczekiwania na dane, które opublikowane zostaną w późniejszej części dnia. Jednak przede wszystkim inwestorzy oczekują dziś na wyniki czerwcowego spotkania Rezerwy Federalnej. W związku z tym również amerykański prezydent powiedział, że podejmie decyzję w sprawie przyszłości pracy Prezesa Fed Jerome’a Powella – w zależności od tego, w jaki sposób ten wypowie się w odniesieniu do stóp procentowych.

Tymczasem Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) potwierdziła, że jej następne spotkanie zaplanowano na początek lipca w Wiedniu. Członkowie OPEC spotkają się 1 lipca, a producenci spoza OPEC, na czele z Rosją, dołączą do nich następnego dnia, aby omówić przyszłość porozumienia OPEC+ w sprawie ograniczenia produkcji.

Dziś z danych oczekuje się godzin: 14:30, gdzie pojawią się informacje z rynku Kanady oraz godzin 16:00 i 16:30 gdzie przemawiać będzie prezes Europejskiego Banku Centralnego – Mario Drahgi, oraz poznamy dane dotyczące ropy naftowej. Na dokładkę – godzina 20:00 będzie godziną amerykańskiego Komitetu FOMC.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Dzisiejsza sesja jak wyżej zostało już wspomniane ma charakter konsolidacyjny dla indeksów – jednak to działa akurat podczas dzisiejszej sesji na korzyść ze względu na możliwą re-akumulację zgodnie z dzisiejszą analizą PSV. Jeśli faktycznie rynek ma pokazać siłę – to dziś powinien być kolejny dzień pro-wzrostowy. Celem mają być poziomy 12.400/460 – z ryzykiem pod strefą 12.300. W przypadku jej nadbicia, całościowo wsparcie sięga poziomu 12.275 punktów.

Wykres DAX H1 19.06.2019
DAX H1 19.06.2019

Nasdaq

Amerykański NASDAQ konsoliduje się dziś w przedziale dziennego pivota – dlatego to właśnie na niego będzie trzeba zwrócić uwagę. Wszystko powyżej dziennego P.P. będzie odbierane jako pozytywny akcent, którego zasięg sięgać będzie poziomu dziennego R1 na strefie 7695 punktów. Zaś wybicie, oznaczać będzie możliwość testu dziennego S1. Nie ma na dziś jednoznacznego scenariusza – trzeba obserwować reakcję wymienionych poziomów.

wykres Nasdaq M5 19.06.2019
Nasdaq M5 19.06.2019

EUR/USD

Scenariusz na dziś (oznaczony również na poniższym wykresie pary) nie oznaczałby wcale negacji dalszych spadków – a jedynie test ostatniej bardzo istotnej sekwencji – wspierającej dalszy układ spadkowy. Innymi słowy – jest w tym momencie dla inwestorów szansa na dogranie górnych stref, dlatego warto wykorzystać obecne poziomy do re-akumulacji do momentu wyjścia z boxa, gdzie celem będzie omawiana już strefa 1,12300 USD, a stop loss nie powinien przekraczać zakresu dolnego ograniczenia boxa.

wykres Kurs euro EURUSD H1 19.06.2019
Kurs euro EURUSD H1 19.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here