Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas dzisiejszej sesji handlowej główne rynki finansowe spadają, przed zeznaniami przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella przed Komitetem Usług Finansowych w Izbie, które mają się odbyć w późniejszych godzinach handlu. Tymczasem, jak donoszą media – delegacje handlowe z Indii i USA spotkają się w New Delhi w piątek, aby podjąć negocjacje pomiędzy tymi dwoma krajami.

Dziś rynek ropy naftowej pokazuje siłę. Zapasy ropy wzrosły o 2%, zwiększając zyski z wcześniejszej sesji i osiągając tygodniowy maksimum po tym, jak dane prywatne wykazały, że zapasy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych spadły bardziej niż oczekiwano w ubiegłym tygodniu.

Tymczasem Komisja Europejska ostrzegła podczas wypowiedzi przewodniczących, że wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi i Chinami oraz niepewność polityczna stanowią poważne zagrożenie dla dalszego wzrostu gospodarczego w strefie euro. W ostatnim czasie rokowania co do dalszych wzrostów w strefie zostały obniżone na rok 2020 z 1,5% do 1,4%.

A z frontu danych na środową sesję handlową oczekuje się godziny 16:00 gdzie udostępnione zostaną dane na rynek kanadyjski oraz rynek USA. Następnie dane z rynku ropy naftowej o godzinie 16:30 oraz godzina 20:00 gdzie poznamy wypowiedź przewodniczących FOMC.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

Niemiecki indeks DAX podczas dzisiejszej sesji handlowej tworzy negatywną strukturę pivotową, która jednak ma szansę jeszcze nadrobić starty z porannego zejścia. W tym momencie na wykresie M1/M5 widać, iż indeks odrobił już część strat – a dalsza część jest w stanie jeszcze zostać pokryta. Oczekuje się od indeksu zejścia w okolice poziomu 12.355 – 12.350 oraz wygenerowanie kolejnego podejścia z atakiem strefy najbliższej sekwencji wspierającej układ spadkowy – 12.400.

wykres DAX M1 10.07.2019
DAX M1 10.07.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny wyraźnie różni się od europejskich w kontekście ostatnich ruchów. Podczas gdy Europa jest tłumiona przez negatywny sentyment – amerykańskie indeksy zdają się nadal opierać presji podażowej, próbując utrzymać obecne poziomy oraz generować pozytywną strukturę – bądź co bądź. Dlatego na dalszą część sesji oczekuje się podejścia pod strefę najwyżej położonego w dniu dzisiejszym punktu – strefy 7870. Podobnie jednak jak w przypadku europejskiego indeksu oczekuje się pierw wykonania choćby niewielkiego ruchu korekcyjnego tak, aby móc swobodnie dołączyć do pozycji typu long z określonym już powyżej celem.

wykres Nasdaq M15 10.07.2019
Nasdaq M15 10.07.2019

GBP/USD

Wykres funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara podczas środowej sesji handlowej zdaje się odrabiać część strat – jednak wszystko to, co dotychczas zostało zbudowane wykres zawdzięcza danym. Dane pojawiły się o godzinie 10:30 i wyraźnie wsparły krótkoterminowo brytyjską walutę – jednak czy nadal zostanie utrzymany taki sentyment okaże się podczas następnych godzin handlu. Jeśli faktycznie rynek ma osiągać górne poziomu docelowe – wówczas dołek rozrysowany na poniższym wykresie powinien zostać utrzymany. W przypadku jego przełamania automatycznie negować to będzie możliwość dalszych podejść pary GBP/USD.

wykres GBPUSD M15 10.07.2019
GBPUSD M15 10.07.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here