Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas dzisiejszej sesji handlowej główne indeksy giełdowe rosną – zgodnie z tym co zostało zaprezentowane podczas porannego przeglądu rynków. Dziś inwestorzy koncentrują się dalej na rozwoju stosunków handlowych z Chinami. Rrano Pekin opublikował listę amerykańskich towarów, które będą zwolnione z taryf jako “gest dobrej woli” przed rozpoczęciem nowych tur rozmów.

Jak podają dziś międzynarodowe media – Odejście amerykańskiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona z administracji prezydenta Donalda Trumpa nie zmusi Iranu do ponownego rozważenia rozmowy z USA – mówi cytowany przez IRNA irański dyplomata i ambasador Iranu przy ONZ – Majid Takht-Ravanchi.

Tymczasem niemiecka kanclerz, Angela Merkel powiedziała dziś, że nadal wierz, że ​​wciąż istnieje szansa na “uporządkowany Brexit”. Z drugiej strony, dodała również, że Niemcy są przygotowane na wypadek, gdyby Wielka Brytania “rozpadła się z bloku”.

Na środową sesję handlową oczekuje się godziny 14:30, gdzie podane zostaną dane na rynek USA – wskaźnik PPI, następnie godziny 16:30 gdzie poznamy dane dotyczące zapasów ropy naftowej.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks DAX podczas dzisiejszej sesji wykonuje pierwsze założenia z analizy PSV. A w niej mowa była m.in: “(…) Celem dla takiego ruchu byłby poziom 12.380 – 12.400 i tam próbowałbym spuścić ruch w okolice 12.240 punktów. I tak będę próbować rozegrać i dzisiejszy ruch. Wszystko co potrzebne widoczne na poniższym wykresie“. Pierwsze cele zostały zatem zaliczone a w tym momencie oczekuje się wypełnienia drugiej części ruchu.

wykres DAX M1 11.09.2019
DAX M1 11.09.2019

Nasdaq

Dziś dla amerykańskiego rynku nadal pozostaje mówić, że tendencja wzrostowa zostaje utrzymana po tym, jak rynek przełamał strefę oporu oraz nadal utrzymuje te poziomy. Oznacza to, że w tym momencie poziom 7765 jest dla wykresu układem wspierającym dalsze wzrosty. Dlatego też celem dla indeksu na najbliższe sesje handlowe może być poziom 7950 – 7986 punktów. Pytanie tylko czy wcześniej indeks nie dotrze do poziomu wspominanego już – 7760 aby móc ponownie się re-akumulować.

wykres Nasdaq H1 11.09.2019
Naasdaq H1 11.09.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here