Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy giełdowe podczas sesji handlowej w środę rosną – ponieważ inwestorzy nadal koncentrowali się na sporze handlowym pomiędzy USA i Chinami, który chwilowo przestał eskalować. Amerykańskie firmy ostrzegają głowy państw, że taryfy nałożone przez oba kraje mają na nie niekorzystny wpływ.

W międzyczasie obserwatorzy rynku oczekują na publikację protokołu z majowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, jak również raportu o zarobkach Targeta, zaplanowanego na późniejszy dzień.

Tymczasem brytyjska premier Theresa May oświadczyła, że skoro Parlament jest podzielony w kwestii porozumienia celnego z Unią Europejską, potrzebne jest drugie czytanie ustawy o porozumieniu o wycofaniu, aby umożliwić posłom podjęcie decyzji w sprawie ceł i zdrożenie możliwości drugiego referendum.

A z danych najważniejszą godziną będzie 14:30, gdzie poznamy dane na parę z dolarem kanadyjskim – ponieważ podane zostaną istotne informacje nt. sprzedaży detalicznej.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Do dzisiejszego ruchu niemieckiego indeksu więcej myślę do dodania nie ma. Ruch został wykonany w całości a kilka wejść na czacie Telegram pozwoliło zakończyć dzień z pewnością nie tylko dla mnie. W tym momencie od dalszego ruchu oczekuje się realizacji wcześniejszego podejścia do poziomu dolnego ograniczenia wspierającego wzrosty. Jeśli tego typu scenariusz – czyli zejście i odbicie nie atakujące ponownie szczytów – się zrealizuje, wówczas warto obserwować, czy strefa 12.150 nie wygeneruje dalszego sygnału spadkowego.

WYKRES DAX H1 22.05.2019
DAX H1 22.05.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny NASDAQ  podczas dzisiejszej sesji konsoliduje się w przedziale dziennego wsparcia S1 wynikającego z klasycznych pivotów intraday. W tym momencie jest to ważny poziom, który jeśli zostanie utrzymany, wówczas powinien wygenerować ruch wzrostowy w okolice dziennego R1 – czyli poziomu 7500 punktów. Jeśli natomiast wykres zaraz po godzinie 15:30 przełamie wsparcie, wówczas można mówić już o chęci testu ostatnich dołków z poziomu 7370 punktów. Warto zatem obserwować obecne wsparcie cenowe.

WYKRES Nasdaq m15 22.05.2019
Nasdaq m15 22.05.2019

EUR/USD

Para EUR/USD na wykresie H4 wyraźnie wskazuje, że istnieje dość spora szansa na dalsze podejścia ku górze. Mimo tłamszącego wykres sentymentu por-spadkowego nadal oczekuje się stosownej reakcji ze strony obozu byków, tak, aby wypełnić strukturę korekty ostatnich spadków. Co prawda poziomy te oznaczane na relatywnie wysokich interwałach czasowych co oznacza, że wygenerowanie jednoznacznego sygnału – oraz ruchu może jeszcze trochę potrwać. Niemniej jednak, oczekuje się z obecnych poziomów, które naniesione zostały na wykresie poniższym – reakcji na wzrost w pierwszym ruchu ponownie pod strefę 1,11670 USD – 1,11700 USD. Kurs euro w ostatnim czasie nie daje mocniejszych oznak pro-wzrostowych, jednak ta tendencja może w niedługim czasie ulec zmianie. Kurs dolara natomiast nadal nie jest silny, co oznacza, że zaraz po wzmocnieniu euro może dojść do oczekiwanego ruchu.

wykres Kurs euro EURUSD 22.05.2019
Kurs euro EURUSD 22.05.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here