Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy podczas środowej sesji  handlowanie są na czerwono, choć sentyment zaczyna się znacznie poprawiać. Powodem pierwszego zrzutu może być fakt, iż inwestorzy przygotowywali się na nowy zestaw danych ekonomicznych – w tym danych, które dopiero zostaną podane później w ciągu dnia.

Obserwatorzy rynkowi będą czuwać nad sprzedażą detaliczną, produkcją przemysłową i zapasami biznesowymi w późniejszych godzinach, podczas gdy wiceprezes Rezerwy Federalnej Richard Clarida również ma przemawiać.

Tymczasem chiński gigant e-commerce Alibaba Group Holding Ltd. poinformował w środę, że jego przychody za cały rok obrotowy kończący się w marcu 2019 r. wyniosły 56,15 mld USD, co oznacza wzrost o 51% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W międzyczasie inwestorzy europejscy poznali dane sezonowo skorygowanego produktu krajowego brutto (PKB) w strefie euro, który wzrósł o 0,4% w pierwszym kwartale 2019 r., natomiast w całej Unii Europejskiej wzrósł o 0,5%, wynika z wstępnych szacunków Eurostatu.

wykres Kalendarz makro 15.05.2019
Kalendarz makro 15.05.2019

A z frontu danych na dalszą część sesji oczekuje się przede wszystkim godziny 14:30, gdzie wysyp danych z USA oraz Kanady może znacznie wpłynąć na obecny układ rynków – zwłaszcza w kontekście pary walutowej USD/CAD.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Wykres niemieckiego DAX’a wykonuje scenariusz zaimplementowany podczas porannego handlu. Co prawda – nadbity został poziom docelowy dla korekty, jednak nie ma mowy o negacji scenariusza tak długo, jak długo poziom 11.900 trzyma wykres przed dalszymi spadkami. Dopiero po wybiciu tego poziomu mowa będzie o negacji a celem dla indeksu będzie ponownie poziom 11.830. Mimo wszystko, dzisiejsza sesja nie wskazuje na to, aby mocniejsze podejścia mogłyby zostać wystosowane, chyba, że sesja amerykańska zmieni coś w obecnym układzie. Oczekuje się do wejścia rynku US konsolidacji wykresu pomiędzy poziomami 11.950 – 11.900, następnie rozpoczęcie podejścia ku górze.

wykres DAX H1 15.05.2019
DAX H1 15.05.2019

Nasdaq

Indeks technologiczny ma przed sobą jeszcze próbę ostateczną, czy uchorni się przed spadkami. Na chwile obecną wszystko wskazuje na to, że spadki są nieuniknione, choć wejście rynku US – właściwego może zmienić coś w tym układzie. Jeśli wczorajsze podejście ma być kontynuowane, wówczas dziś strefa poziomu S1 nie powinna zostać przekroczona. Jeśli zostanie – celem będzie poziom S2, a dalsze podejścia staną pod znakiem zapytania.

wykres Nasdaq M15 15.05.2019
Nasdaq M15 15.05.2019

GBP/USD

Para funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara powinna na dzisiejszej sesji handlowej nadal się osłabiać – czyli kierować w stronę poziomu 1,28750. To własnie poziom docelowy dla dzisiejszej sesji skąd oczekuje się wyhamowania dalszych spadków – przynajmniej w kontekście sesji intraday. do osiągnięcia celu pozostało parze około 30 – 40 pipsów, następnie odreagowanie powinno mieć miejsce maksymalnie do poziomu 1,29200.

wykres GBPUSD H1 15.05.2019
GBPUSD H1 15.05.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here