Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dzisiejsze rynki stoją pod znakiem niezdecydowania – mimo pierwszego ruchu wygenerowanego ku górze, zgodnie z oczekiwaniami. Dziś, podpowiedzi dotyczące potencjalnego wzrostu stóp procentowych nadal rozbrzmiewają wśród inwestorów po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że bank centralny USA jest “gotowy do działania w celu podtrzymania ekspansji“, jeśli niepewność związana z wojną handlową będzie się utrzymywać.

Ceny amerykańskiego długu publicznego znacznie wzrosły dzisiaj, metale szlachetne z wyłączeniem palladu nadal rosły, podczas gdy ceny ropy spadły pośród zapasów ropy naftowej.

Tymczasem UnitedHealth Group Inc. reportowała podczas dzisiejszej sesji, że wypłaci dywidendę w wysokości 1,08 USD na akcję w gotówce za drugi kwartał. Ubezpieczyciel, który prowadzi UnitedHealthcare, zauważył, że suma ta jest wyższa o jedną piątą w skali roku.

A z frontu danych oczekiwane są godziny: 14:15, gdzie przedstawione zostaną dane na USA – Zmiana pozarolniczego zatrudnienia ADP i oraz godzin 15:45 i 16:00 gdzie również poznamy dane na USA – oraz późniejsze dane na rynek ropy naftowej.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Niemiecki indeks DAX osiągnął zakładane zejście oraz pierwszy z opisywanych podczas porannej analizy PSV cel – z zasięgu 12.030 punktów. W tym momencie na dalszą część sesji oczekuje się od niemieckiego indeksu zejścia maksymalnie w okolice poziomu 11.980 – który jest kluczowym wsparciem dla dalszej sekwencji wzorowej intraday – oraz wygenerowania z tych okolic ruchu pod 12.080 punktów zgodnie z drugim celem intraday.

WYKRES DAX H1 05.06.2019 2
DAX H1 05.06.2019 2

Nasdaq

Sytuacja niemieckiego indeksu jest bardzo podobna do tego, co powinien wykonać dziś indeks technologiczny nasdaq. Oczekuje się po niewielkim podejściu jeszcze jednego zejścia dokładnie w utworzonego boxa re-akumulacyjnego, utrzymanie go oraz wygenerowanie kolejnego ruchu wzrostowego. Celem dla indeksu będzie poziom 7250 punktów.

wykres nasdaq m5 05.06.2019
nasdaq m5 05.06.2019

EUR/USD

Widoczny na wykresie H4 – zaznaczony na poniższym wykresie box tworzy miejsce kolejnej re-akumulacji na strefie, gdzie target dla pozycji długich w tym konkretnym scenariuszy wynosiłby 1,13070 USD. Stanowiłoby to zasięg w okolicach 40 do 60 pipsów, w zależności od tego w jaki sposób para rozegra ten wzrost.

Tak czy inaczej jednak oczekiwane podejście to jest jeszcze podczas dzisiejszej sesji handlowej – może nawet w okolicach godziny 11 – 12. Jeszcze przed wejściem sesji amerykańskiej jeśli para dotrze do tych poziomów wówczas mowa będzie o możliwej korekcie ostatnich wzrostów oraz kontynuacji ich z celem nawet na poziome 1,13250 USD.

wykres Kurs euro EURUSD 05.06.2019
Kurs euro EURUSD 05.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here