Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dzisiejsze dane – sprzedaż detaliczna w strefie euro okazały się bez zmian we wrześniu. W ciągu roku wskaźnik sprzedaży detalicznej wzrósł o 0,8% w ujęciu sezonowym. W całej Unii Europejskiej (UE28) sprzedaż detaliczna spadła o 0,1% miesięcznie, podczas gdy w skali roku wzrosła o 1,5%.

Dziś rząd w Rzymie podał, że ma zamiar wprowadzić zmiany do budżetu na 2019 r. w celu odroczenia ewentualnej procedury nadmiernego deficytu, ale nadal zamierza utrzymać ogólne cele w zakresie wydatków. Jednak jak wiadomo to – Komisja Europejska ma więcej do stracenia z realizacji procedury nadmiernego deficytu niż Włochy. Temat nadal pozostaje w centrum uwagi.

Również już dziś wiadomo, że zgodnie z większością prognoz jako można było wyczytać w mediach odnośnie wyborów w USA, kandydaci demokratyczni zdobyli większość w Izbie Reprezentantów, podczas gdy Partia Republikańska zachowała kontrolę nad Senatem.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszej sesji target dla pozycji długich co prawda nie został całkowicie zrealizowany, jednak podejście ponad 130 punktów wystarczyło, aby zrealizować część założenia oraz pozycji typu long. W chwili obecnej jak widoczne jest to na wykresie – niemiecki indeks popadł w lekką konsolidację. Aktualnie buduje się schemat mogący wskazywać na ewentualne wybicie, dlatego warto zwrócić uwagę na naznaczone na poniższym wykresie poziomy – w szczególności bliskie okolice poziomu R1, które jeśli zostaną dziś wybite – ruch w dół powinien się odbyć aż do dziennego pivota. Warto jednak zwrócić uwagę, że pomimo mocno spadkowego sentymentu graczy / uczestników rynku – ten nadal utrzymuje się relatywnie wysoko.

wykres DAX M5 07.11.2018
DAX M5 07.11.2018

Nasdaq

Podobna sytuacja wygląda na indeksie Nasadaq, który dotarł dziś do istotnej strefy oporowej wynikającej oczywiście ze szczytu z piątkowej sesji.  Wykres póki co buduje niezachwianą sekwencję wzrostową i tak długo jak długo nie wybije zaznaczonego na poniższym wykresie dołka, tak długo wzrosty na indeksie mogą się utrzymywać. Do samego wejścia rynku amerykańskiego nie oczekuje się dużych ruchów, dopiero po godzinie 14:30 możliwe będą dalsze impulsy – dlatego warto obserwować dzisiejszy poziom high oraz naznaczony na wykresie dołek. Jeśli wykres wybije górą, wówczas poziom docelowy na dziś będzie strefą 7200 punktów, jednak prawdopodobieństwo na dalszą kontynuację staje się coraz mniejsze i raczej oczekuje się od indeksu spełnienia scenariusza re-testu dziennego pivota.

WYKRES NASDAQ M15 07.11.2018
NASDAQ M15 07.11.2018

GBPUSD

Wykres GBPUSD kontynuuje wzrosty znajdując się na dzisiejszym ostatnim oporze intraday – R3. Choć trend jest silny, widać było z samego rana mocne zawahanie na walucie, co przełożyło się finalnie na wybicie trzech oporów i podejście ponad poziom dziennego R3. W tej chwili para wykonuje widoczną korektę, jednak zatrzymuje się na istotnym poziomie z perspektywy sekwencji wzrostowej i dopiero jej przekroczenie może wywołać ruch pod dzisiejszy poziom R1. Jeśli dołek nadal będzie broniony, wówczas będzie mowa o kolejnym impulsie ku górze, wybijającym dzisiejsze high.

WYKRES GBPUSD M5 07.11.2018
GBPUSD M5 07.11.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here