Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Notowania kontraktów terminowych na amerykańskie rynki spadają przed sesją premarketową. Dziś odbywa się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos (Szwajcarii), gdzie nie przybył prezydent USA Donald Trump zgodnie z tym, co prezydent zapowiadał tydzień wcześniej. Powodem jest zamknięcie rządu USA oraz dalej toczący się bój między Republikanami a Demokratami w Senacie. Warto dodać, że na konferencji brakuje również prezydenta Francji – Emmanuela Macrona.

Tymczasem kolejne wyniki spółek z USA wskazują, że gigant Johnson & Johnson osiągnął przychody w czwartym kwartale 20,4 mld dolarów, co przekłada się na wzrost 1% w ujęciu r/r. Zysk spółki na akcję (EPS) wyniósł 1,12 USD, co oznacza spadek z poziomu 3,99 USD w roku ubiegłym, podczas gdy w całym roku EPS osiągnął wartość 5,61 USD.

A z frontu danych oczekuje się godziny 14:30 gdzie opublikowane zostaną dane z Kanady –  sprzedaż przemysłowa (m/m), następnie dane z USA o godzinie 16:00 – Sprzedaż istniejących nieruchomości.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

W dniu dzisiejszym DAX wykonał ruch z porannej analizy co do punktu oznaczonego jako scenariusz niebieski – do momentu obrony wykresu przy dotarciu do 1:1 impulsu wzrostowego z sesji porannej. Na dalszą część sesji wykres wyrysował kilka istotnych poziomów, które powinny być respektowane na sesję US – w tym wsparcie 11.75 oraz 11.060. Nadal, istnieje duża szansa na podejście do górnych ograniczeń tj. poziomów 11.110/11.120 tak długo długo finalnie wsparcia nie zostaną wyłamane.

WYKRES DAX M5 22.01.2019
DAX M5 22.01.2019

Dziś wykorzystanych było kilka wejść – jednak nadal rynek nie wrócił do formy z przed wolnego w USA. Finalnie kilka wejść spowodowało wynik bliski +20 punktom, głównie wykorzystując wejście short z poziomu 11.140.

Informacja o wejściu 1
Informacja o wejściu 1
Informacja o wejściu 2
Informacja o wejściu 2

Oraz późniejsze wykorzystanie reakcji wolumenowej po ówczesnym dotarciu 1:1 impulsu wzrostowego z dzisiejszych dołków.

Informacja o wejściu 3
Informacja o wejściu 3

Nasdaq

Dzisiejszy wykres amerykańskiego nasdaq’a wygląda, jakby amerykanie uklepali dołek przed możliwością dalszej kontynuacji wzrostów. Choć niewielkiej, ponieważ do górnych ograniczeń niewiele tak naprawdę brakuje, to jednak szansa na tego typu podejście jest stosunkowo duże. Podobnie jak w przypadku europejskich indeksów – indeks technologiczny zbudował sobie podczas porannych godzin sesji wsparcie, które jeśli zostanie przekroczone wówczas oczekiwać się będzie testów dolnych poziomów tj 6640/6620.

WYKRES NASDAQ M15 22.01.2019
NASDAQ M15 22.01.2019

GBP/USD

Wykres funta szterlinga do dolara amerykańskiego oscyluje obecnie wokół poziomów dziennego pivota – co również stanowi sekwencje wzrostową i układ wspierający dalsze wzrosty. Po wybiciu jednak poziomu oczekiwane będzie zejście w okolice bliskie dziennemu S2, czyli poziomowi wczorajszych dołków / low. Utrzymanie się zaś wykresu powinno spowodować podejście pod poziom dzisiejszego szczytu skąd – istnieje duża szansa na dalszą kontynuację spadków. Stanowiłoby to relatywnie dobry stosunek zysku do ryzyka oraz potencjału dołączenia do trendu określonego z ostatnich trzech sesji handlowych.

wykres GBPUSD M5 22.01.2019
GBPUSD M5 22.01.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here