Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty terminowe na amerykańskie rynki dziś notowane są na czerwono, kiedy oczekiwane jest spotkanie Grupy G20 w Buenos Aires. Prezydent Donald Trump ma spotkać się ze swoim chińskim odpowiednikiem Xi Jinping podczas szczytu aby omówić sytuację trwającej wojny handlowej. Prezydent USA powiedział dziś, że nie jest zadowolony z obecnej sytuacji, ale że on i Xi będą starali się osiągnąć porozumienie handlowe.

Tymczasem zaplanowane spotkanie Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem zostało odwołane z powodu obecnych napięć między Moskwą a Kijowem, co przełożyło się na sporą niepewność na rynku ropy naftowej, która w dalszym ciągu traci.

Z zaplanowanych danych – o godzinie 14:30 poznamy dane z Kanadyjskiego rynku oraz niecałą godzinę z rynku USA.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejszy indeks DAX, podczas porannej analizy został opisany w sposób następujący: Jeśli punkt kierunkowy będący na poziomie 11.310 zostanie przełamany, wówczas oczekuje się spadków do momentu ponownego powrotu nad poziom. Dotychczas niemiecki indeks spadł 120 punktów i nie wygląda na to, aby optymizm na rynkach mógł jeszcze zagościć.

Na dziś oczekuje się wypełnienia jednego z przedstawionych setupów czyli odbicia od podwójnego dołka – i jego nadbicia, oraz albo kontynuacji spadkowej, którą trzeba obserwować – albo kontynuację korekty do poziomu S1. Dzisiejszy poziom S2 jest istotnym wsparciem cenowym.

wykres DAX M5 30.11.2018
DAX M5 30.11.2018

Nasdaq

Wykres dzisiejszego indeksu został szczegółowo opisany w analizie, gdzie sytuacja nie uległa dotąd zmianie i nadal oczekujemy na wyznaczone poziomy. Dziś oczekiwana jest zatem korekta do opisywanych poziomów oraz odpowiednia reakcja ze strony obozu byków.

wykres Nasdaq H4 30.11.2018
Nasdaq H4 30.11.2018

GBP/USD

Sytuacja na funcie do dolara amerykańskiego nadal nie uległa zmianie – widoczny jest sentyment negatywny i wymowa ta na razie jest podtrzymywana przez mocne impulsy spadkowe. W tym momencie para zbliżyła się do dolnego ograniczenia, które powinno dać parze szansę na wykonanie korekty ostatnich spadków.

wykres GBPUSD H4 30.11.2018
GBPUSD H4 30.11.2018

Poniżej przedstawiony jest pogląd wolumenu oraz aktualnego celu dla potencjału zwyżkowego pary GBP/USD.

wykres gbpusd m5 30.11.2018
gbpusd m5 30.11.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here