Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty terminowe na główne indeksy giełdowe notowane są dziś w większości na zielono, podczas gdy wśród inwestorów powraca temat ostatniej tury wojny handlowej pomiędzy USA a Chinami, która zdaje się powoli dobiegać końca. Na chwilę obecną oczekuje się pozytywnych postanowień obu stron, co wpisywane jest powoli w rynkowe ruchy głównych indeksów, które od początku roku znacznie odrabiają straty ostatniego kwartału 2018 roku.

Tymczasem na parkiecie europejskim dowiadujemy się, że indeks zaufania inwestorów Sentix dla strefy euro poprawił się z poprzedniego odczytu sięgającego -3,7 punktów do obecnego poziomu -2,2 pkt, wykazując oznaki stabilizacji. Wskaźnik sytuacji bieżącej wyniósł 6,3 pkt , który okazał się najniższy od września 2016 roku, natomiast wskaźnik oczekiwań wyniósł -10,3 pkt, po wcześniejszym spadku do poziomu -17,3 pkt w ubiegłym miesiącu. Znaczne spadki sentymentu wobec strefy euro to skutek trwającej wojny handlowej odbijającej się na dalszych kontraktach handlowych oraz zależności z rynkiem azjatyckim. W najbliższych miesiącach oczekuje się znacznej poprawy odczytów.

Również dziś rynki metali szlachetnych znacznie odwracają dotychczasowy trend. Do tej pory złoto podczas kilku sesji handlowych straciło już blisko 5 procent, obniżając notowania do poziomu 1287 dolarów za uncję.

A z frontu danych brak oczekiwanych publikacji na dalszą część sesji.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas porannej analizy indeksu wskazane było, że dzisiejszy wykres DAX powinien osiągnąć dzienne S1 – czyli u mnie występujący poziom na cenie 11.582, oraz odbić od poziomu z celem dziennego high. Faktycznie, wykres pomyślnie wykonał to założenie choć do pełnego wykończenia zabrakło ledwie 12 punktów. Mimo to, uważam, że analiza zgadza się z aktualnym ruchem a te brakujące punkty to granica zdroworozsądkowego błędu. Na dalszą część sesji oczekuje się wspinaczki w okolice poziomu 11.665/11.670 zgodnie z porannym zaleceniem.

wykres DAX M5 04.03.2019
DAX M5 04.03.2019

Dzisiejsze wejścia.

Dzisiejsze dwa wejścia skutkowały niewielkim SL – łącznie na 7 punktów, choć finalnie okazało się, że strefa była idealna do zajmowania pozycji, jednak zwyczajnie zbyt wąskie wejście nie wytrzymało wykończenia ruchu spadkowego. Część osób jednak była w stanie wykorzystać ruch – ponieważ jasno i wyraźnie na czacie oznaczyłem w jaki sposób ma podejście wyglądać, co finalnie idealnie się zrealizowało.

M1 projekcja
M1 projekcja
m1 projekcja
m1 projekcja

Nasdaq

Dzisiejszy wykres amerykańskiego indeksu NASDAQ utrzymuje się powyżej poziomu 7179, który obecnie służy jako istotne wsparcie dla wykresu. Dopiero po przekroczeniu poziomu wsparcia można będzie oczekiwać spadków z poziomem docelowym dla pozycji krótkich określonym na strefie 7141 pkt. Tak długo jednak, jak długo wykres utrzymywać się będzie powyżej poziomu – oczekuje się jeszcze testu górnego ograniczenia 7212. Warto obserwować obecną sytuacje, ponieważ po wejściu USA powinien pojawić się na rynku wyraźniejszy sygnał na rozegranie jednego ze scenariuszów.

wykres NASDAQ M15 04.03.2019
NASDAQ M15 04.03.2019

GBP/USD

Na dziś w kontekście par funta szterlinga w stosunku do amerykańskiego dolara powiedzieć można, że oczekuje się podejścia pod górne ograniczenia oraz utrzymania strefy wsparcia widocznej na poniżej przedstawionym wykresie. W tym momencie kształtuje się setup z odpowiednim stosunkiem potencjalnego zysku do ryzyka i warto obserwować reakcję pary zaraz po godzinie 14:30 oraz 15:30, czyli oficjalnego momentu wejścia amerykańskiej sesji handlowej. Celem dla pozycji długich jest poziom 1,33000.

wykres GBPUSD H1 04.03.2019
GBPUSD H1 04.03.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-marketConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here