Naga Markets


Byk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas wtorkowej sesji na rynkach światowych, kontrakty na główne indeksy notowane są na zielono. Podczas dzisiejszej sesji brak istotnych danych wpływających na rynek, jednak nadal wśród inwestorów i głównych obserwatorów rynkowych dominuje temat toczących się od wczoraj rozmów na temat wojny handlowej. Wczoraj doniesiono również, że Liu He, główny doradca chińskiego prezydenta Xi Jinping, zaangażował się w rozmowy, co było przejawem otwartości na rozwiązania, które mogą wreszcie przyczynić się do zakończenia sporu.

W dniu dzisiejszym dochodzą również informacje, że Unia Europejska podjęła decyzję o nałożeniu ukierunkowanych sankcji na irańskie służby wywiadowcze w związku z rzekomymi planami zabójstw w Europie, poinformował minister spraw zagranicznych Danii Anders Samuelsen na Twitterze. Z tego powodu jest to ważny dzień dla europejskiej polityki zagranicznej, która nie może tolerować tego typu zachowania.

Dziś również koncern BMW Group AG poinformował, że jego globalna sprzedaż w 2018 r. wzrosła o 1,1% rok do roku i osiągnęła poziomu 2,49 mln pojazdów trzech marek: BMW, Mini i Rolls-Royce. Są to rekordowe wyniki koncernu – zwłaszcza w kontekście ostatnich zawirowań geopolitycznych.

Z frontu danych na dzisiejsza sesję zaplanowane są dane z rynku USA oraz Kanady o godzinie 14:30 – import, eksport oraz bilans handlowy.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszej sesji idealnie zrealizował się zakładany przeze mnie scenariusz mówiący, że duzi gracze powinni wyciągnąć ruch nie dając możliwości wystąpienia głębszej korekty niemieckim indeksie DAX. Na dalsza część sesji nie oczekuje się większych zmian obecnego układu a najważniejsze poziomy zostały przedstawione na poniższym wykresie. Generalizując – oczekuje się od sesji amerykańskiej ostatecznego rozstrzygnięcia, czy widoczna dziś presja popytowa ma szansę się utrzymać – kontynuując ruch w okolice 10.870 punktów czy też rozpoczynamy korektę europejskiego ruchu wzrostowego.

wykres DAX M5 08.01.2019
DAX M5 08.01.2019

Nasdaq

Technologiczny indeks Nasdaq dziś buduje sentyment pozytywny – kontynuując ruch od ostatnich trzech sesji. Dziś najważniejszym poziomem wsparcia la sesji intraday jest poziom oznaczony na poniższym wykresie będący na poziomie 6500 punktów. Oczekuje się re-testu tego punktu w celu zbadania, czy dalej popyt będzie utrzymywał wykres, generując nowy sygnał zakupowy, czy też czas na korektę ostatnich wzrostów z poziomem docelowym dla pozycji short określonym na strefie 6370 punktów.

wykres NASDAQ M5 08.01.2019
NASDAQ M5 08.01.2019

GBP/USD

Pata funta do dolara amerykańskiego podczas dzisiejszej sesji buduje wyraźną konsolidacje – z równie wyraźnym wsparciem oznaczonym zieloną linią na poniższym wykresie. Jeśli podczas dalszej sesji zostanie ten poziom przekroczony, wówczas istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo wystąpienia głębokiego ruchu do dołu, nawet w granicach 60 – 100 pipsów. Jeśli zaś wsparcie wytrzyma – powinien zostać wygenerowany sygnał zakupowy z celem dla pozycji długich w bliskie okolice poziomu dziennego R2 przedstawionego na wykresie.

wykres GBPUSD M15 08.01.2019
GBPUSD M15 08.01.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here