Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne indeksy giełdowe spadały, kontynuując piątkowe nastawienie rynku. Późniejsze godziny handlu, zbliżające się do amerykańskiego pre-marketu powodują odrobienie części spadków – jednak nadal ciężko będzie mówić o odrobieniu całości zainicjowanego spadku.

Tymczasem japoński koncern Sony zaprezentował podczas dzisiejszej sesji swój pierwszy telefon obsługujący pełen format 5G. Jest to Xperia 1 II. Telefon jest wyposażony w 6,5-calowy wyświetlacz 4K OLED HDR 21:9 oraz modem 5G. Działa na procesorze Snapdragon 865 firmy Qualcomm i systemie operacyjnym Android 10. Kamera posiada optykę Zeiss.

W międzyczasie rentowności skarbu USA nadal spadały, po tym jak w zeszłym tygodniu osiągnęły wieloletni low, ponieważ inwestorzy nadal obawiają się o potencjalne skutki gospodarcze wybuchu koronawirusa.

Aby walczyć z epidemią w europie, WHO zdecydowała o wysłaniu we wtorek delegacji do Włoch, która spróbuje pomóc w opanowaniu COVID-19, natomiast UE ogłosiła plany uruchomienia transzy 230 mln euro na wsparcie tej akcji.

A z dalszych danych na dziś:

wykres Dane 24.02.2020
Dane 24.02.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji praktycznie zbliża się do strefy docelowej omawianej podczas dzisiejszej analizy PSV. Tam skupiłem się na kontynuacji spadków do poziomu 13.000 punktów, nie spodziewając się jednak tak gwałtownego spadku w ciągu ledwie kilku godzin sesyjnych. W tym momencie szansa na odreagowanie jest duża – jednak nadal oczekiwać się będzie negatywnego nastawienia podczas dalszych godzin sesyjnych.

wykres DAX M1 24.02.2020
DAX M1 24.02.2020

Nasdaq

Rynek amerykański – znany z mocnego wyciągania podczas wejścia rynku – może podbić nieco powyżej zakresu dziennego S2, przełamanego dziś w godzinach sesji azjatyckiej. Nadal jednak – podobnie jak w przypadku europejskiego rynku oczekiwać się będzie spadków. Tak więc celem dla kontry będzie w pierwszej kolejności zakres 9350 punktów (+-15pkt) – następnie spadek testujący zakres dziennego S3.

wykres NQ M5 24.02.2020
NQ M5 24.02.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here