Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas porannej sesji handlowej główne indeksy europejskiej spadały, dopiero po godzinie 10:00 znajdując siłę na podbicie. Amerykańskie rynki mimo podbicia jednak nie wybiły porannych szczytów jak w przypadku europejskich odpowiedników. We wtorek dla inwestorów ważne są dane rynkowe oraz dalsze publikacje finansowe największych spółek. A wśród nich można było poznać wyniki kwartalne firmy UPS, United Technologies, Biogen, McDonald’s czy Lockheed Martin.

Biogen podał raport, z którego wynika, iż firma uzyskała 3,6 miliarda dolarów przychodów za trzeci kwartał – poprawiając swoje wyniki o 5 procent wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. Natomiast firma kurierska i logistyczna United Parcel Service podała, że jej rozwodniony zysk na akcję (EPS) w trzecim kwartale 2019 r. wzrósł o ponad 16% w ciągu roku do 2,01 USD, a zysk netto wzrósł o 16% do 1,75 mld USD.

Tymczasem Europejski Bank Centralny podał dziś, że standardy kredytowe dla przedsiębiorstw i kredytów mieszkaniowych w strefie euro zmniejszyły się o 2% w trzecim kwartale 2019 roku. Wcześniejsze prognozy obejmowały utrzymanie się jednak wskaźnika na poziomie poprzedniego odczytu.

 

A z danych na dzisiejszą sesję handlową oczekuje się godziny 14:30 gdzie poznamy dane z Kanady oraz 16:00 i 16:30 gdzie pojawią się dane na amerykański rynek.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Dzisiejsza sesja na niemieckim indeksie to ponownie poruszanie się w przedziale 12.730 – 12.780 punktów. Zdawało się, że rynek może dziś głębiej zejść, jednak dzienny pivot przytrzymał wykres i wywołał podejście pod zakres strefy oporowy obecnego pasma konsolidacyjnego. Na dalszą sesję dużo zależy od samego rynku amerykańskiego – który może jeszcze podejść o kolejną strefę wyżej. Jeśli tak się stanie, DAX ma szansę zaatakować poziom 12.860 punktów. Dla shortów dopiero wybicie dzisiejszego pivota będzie miało sens.

WYKRES DAX M5 22.10.2019
DAX M5 22.10.2019

Nasdaq

Amerykański rynek podbija jeszcze przed wejściem sesji amerykańskiej – choć w porównaniu do europejskiego rynku jest nieco w tyle. Jednak zaraz po wejściu sesji US indeks Nasdaq może podbić pod strefę dziennego oporu R2  dlatego warto uważać z pozycjami krótkimi do momentu wybicia dziennego pivota lub testu poziomu dziennego R2.

wykres nASDAQ m5 22.10.2019
nASDAQ m5 22.10.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here