Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kolejny dzień euforii na głównych rynkach światowych został podjęty podczas czwartkowej sesji, podczas gdy amerykańskie indeksy – podobnie jak europejskie – mimo braku swojej sesji wykonały relatywne silne podejście. W tle nadal czuć temat wojny handlowej – gdy rozmowy handlowe między Stanami Zjednoczonymi i Chinami posuwają się naprzód.

Dziś, pomimo zgłoszonego opóźnienia w podpisaniu pierwszej fazy umowy, Ministerstwo Handlu Chin stwierdziło, że Waszyngton i Pekin zgodziły się na zniesienie ceł przez obie strony.

Tymczasem z danych opublikowanych na początku sesji wynika, iż niemiecka produkcja przemysłowa osłabła we wrześniu. A z wyników głównych spółek, swoje wyniki podały takie giganty jak: Siemens, Lufthansa AG, Commerzbank czy UniCredit.

Oczekiwanie na dane skupi się dziś na godzinie 14:30, gdzie poznamy zadeklarowanych wstępnie bezrobotnych z USA.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks osiąga dziś nie tylko poziomy docelowe dla dalszych wzrostów, ale również oczekiwaną długo strefę 13.300 punktów. Co prawda do pełnego poziomu zabrakło 2-3 punktów, jednak uznaje się poziom za osiągnięty. W tym momencie oczekuje się dalszego podbicia na wyładowanie ruchu wzrostowego oraz, powoli, spokojnego cofnięcia do dzisiejszego zakresu ceny uśrednionej w postaci średniej kroczącej sma77 przypadającej na poziom 13.230 punktów.

WYKRES DAX M5 07.11.2019
DAX M5 07.11.2019

Nasdaq

Amerykański rynek po wykonaniu mocniejszego ruchu jeszcze na sesji europejskiej oczekuje cofnięcia do momentu wejścia amerykańskich rynków. Oczekuje się zejścia indeksu przynajmniej w okolice poziomu dziennego R1. Po wejściu rynku US, warto jednak będzie szukać dalszych sygnałów wzrostowych właśnie z poziomów 8226 punktów lub bliskiej temu strefy.

wykres Nasdaq M5 07.11.2019
Nasdaq M5 07.11.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here