Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty terminowe na indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych wskazują na wyższe otwarcie, podczas gdy inwestorzy czekają na decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych, które ogłoszone mają zostać o godzinie 20:00. Oczekuje się, że Fed podniesie stopy procentowe pomimo krytyki prezydenta Donalda Trumpa, który w ciągu ostatnich kilku dni nasilił naciski na bank centralny. Warto przypomnieć, że w miniony poniedziałek Trump powiedział, że “to niewiarygodne“, że Fed “nawet rozważa kolejną” podwyżkę stóp procentowych

Tymczasem Komisja Europejska ogłosiła dziś, że organ rozpoczyna wdrażanie swojego planu działania na wypadek, gdyby Wielka Brytania opuściła jednak Unię Europejską bez porozumienia (no-deal Brexit). Komisja odnotowała, że podejmie 14 działań w kilku obszarach, w tym w dziedzinie usług finansowych, transportu lotniczego, ceł i polityki klimatycznej.

Z frontu danych na dzisiejszą sesję oczekuje się godziny 14:30, gdzie nastąpi wysyp danych z USA oraz Kanady, godziny 16:30 gdzie poznamy dane na rynek ropy naftowej oraz godziny 20:00 gdzie inwestorzy zapoznają się z decyzją FED w sprawie stóp procentowych.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dziś niemiecki indeks DAX osiągnął poziom drugiego oporu wyznaczanego z porannej analizy – co oznacza, że osiągnął również cel oraz maksymalny wzrost szacowany na maksymalne podejście wzrostów intraday. W tym momencie oczekuje się od indeksu re-testu strefy 10.800 punktów a jeśli strefa zastanie przełamana, testu niższego poziomu 10.760 punktów. Mimo zrealizowanego scenariusza z porannej analizy – poziomy nadal są aktualne i warto zwracać na nie uwagę podczas dalszej części sesji.

WYKRES DAX M5 19.12.2018
DAX M5 19.12.2018

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny rośnie dziś osiągając wynik +1,16%. Wydaje się jednak, że wykres nadal ma możliwość i perspektywę dalszych wzrostów, dlatego oczekuje się testu 6500 punktów i oczekiwania wygenerowania sygnału kupna z celem 6560 oraz targetem docelowym dla pozycji długich na dzień dzisiejszy – okolicach dziennego R2 6600. Warto pamiętać, że dane z godziny 20:00 szczególnie wpłyną na amerykańskie rynki oraz główne indeksy, dlatego po wykresie można spodziewać się wszystkiego w bliskich okolicach godziny publikacji oświadczenia FED.

wykres NASDAQ M5 19.12.2018
NASDAQ M5 19.12.2018

GBP/USD

Dzisiejszy wykres funta do dolara został opisany podczas analizy z godziny 12:00. Powiedziane zostało tam m.in, że w obecnym układzie na funcie do dolara z perspektywy interwału H1 – zdaje się, że najbardziej rozsądnym schematem rozegrania możliwości dalszej wspinaczki pary byłoby wyczekanie korekty, która powinna swoim zasięgiem dotrzeć do poziomu oznaczonego na poniższym wykresie – strefy 1,26300. Następnie oczekiwana będzie dalsza kontynuacja wzrostów z poziomem docelowym 1,27000 – 1,27100, gdzie następnie para powinna odbyć korektę.

wykres GBPUSD H1 19.12.2018
GBPUSD H1 19.12.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here