Naga MarketsPre-Market: Rynki odrabiają poranne spadki. Nasdaq z celem dziennego R1Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Indeksy giełdowe, waluty i surowce zachowują się dziś tak, jakby na coś oczekiwały. Niewielki zakres ruchu oraz budujący się schemat przerwania wzrostowej passy nadal jest widoczny i oczekiwanie na wyjście z impasu może nastąpić dopiero po wejściu rynków USA.

W nawiązaniu do niemieckiego indeksu – jedna ze spółek, Volkswagen AG według doniesień prasy przygotowuje plany wypłaty rekordowej dywidendy w wysokości 3,3 mld euro pomimo wybuchu koronawirusa. Przypomnijmy, że obecny dyrektor firmy, Frank Witter powiedział w zeszłym tygodniu, że firma zgodziła się wypłacić dywidendę w wysokości 6,50 euro na akcję za rok 2019, jednak nadal “będzie monitorować sytuację w miarę rozwoju wydarzeń”.

W centrum zainteresowań inwestorów pozostaje nadal kwestia OPEC. Wspólny ministerialny komitet monitorujący OPEC-Non-OPEC (JMMC) przygotował plan wielkości redukcji wydobycia ropy. Jak podają źródła przygotowywany jest projekt dokumentu określającego kwoty produkcyjne, a Sekretarz Generalny OPEC ma omówić z poszczególnymi krajami format porozumienia i ich gotowość do uzgodnienia porozumienia w późniejszym terminie.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

Dziś najważniejszymi danymi na sesję będą poniższe publikacje:

Dane 08.04.2020
Dane 08.04.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Póki co niemiecki rynek popada w skrajną konsolidacje jak na ten okres. Nadal jednak podtrzymuję scenariusz handlu z PSV, gdzie pojawił się plan – oraz późniejszego wrzucenia wykresu na Tradingview. Podbicie oraz dalsze zejście jest oczekiwane i co do tego na razie nie ma zmiany.

wykres DAX M5 08.04.2020
DAX M5 08.04.2020

Nasdaq

Nasdaq podczas kolejnej sesji oscyluje między dziennym pivotem a S1 – będący wsparciem dla wykresu. Na razie na rynku trudno cokolwiek oszacować – ruch konsolidacyjny nie daje żadnych sygnałów. Jednak jeśli korelacja miałaby być nadal taka sama między indeksami, oczekiwałbym podejścia pod zakres 8140 punktów oraz dalszego zejścia celem wybicia zakresu dziennego wsparcia S1.

wykres NQ M5 08.04.2020
NQ M5 08.04.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here