Naga MarketsPre-Market: Wyniki rozmów Waszyngtonu z Pekinem powodem spadków na rynkach?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

W poniedziałek główne rynki rosną po tym, jak umowa handlowa pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami w fazie pierwszej zdaje się być coraz bardziej reala do osiągnięcia. Oczekuje się, że obie strony podpiszą umowę handlową na początku stycznia 2020 r., jak powiedział sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin.

Tymczasem wskaźnik PMI dla Wielkiej Brytanii wyniósł 48,5 w grudniu, co oznacza spadek o 0,8 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim miesiącem. Indeks znajdował się w najniższym punkcie od lipca 2016 roku.

A aktywność sektora prywatnego w strefie euro pozostała niezmieniona na poziomie 50,6 w grudniu, kończąc kwartał, w którym produkcja rosła w najsłabszym tempie od 2013 roku.

Dziś godzina 14:30 oraz 15:45 będzie kluczowa dla inwestorów, kiedy na rynek wpłyną dane z USA oraz Kanady – zakupy zagranicznych papierów wartościowych, wskaźniki PMI oraz wskaźnik produkcyjny dla Nowego Jorku.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas poniedziałkowej sesji utrzymuje wysoko notowania. Nadal jednak oczekuje się wypełnienia struktury z opisywanego schematu PSV: “Dziś powinno zostać rozstrzygnięte co dalej jeśli chodzi o kontekst swing i czy negujemy ewentualność przeceny, czy nie. Dlatego poniekąd handel intraday również o to będzie się rozbijał. Osobiście, na pozycje typu short polować będę w momencie, kiedy indeks zrobi jeszcze jedno podejście pod wytworzony szczyt – ewidentnie wyładowując obrót, lub tworząc niższy szczyt.

Innym miejscem na pozycje short, będzie wyłamanie dołka z 13.300, wówczas zajęcie pozycji krótkiej powinno mieć miejsce do poziomów 13.200 – 13.180 pkt.”

wykres DAX H1 16.12.2019
DAX H1 16.12.2019

Nasdaq

Amerykański rynek z kolei może jeszcze podbić do strefy z poniższego wykresu – oraz również oczekiwać się będzie przeceny, jeśli indeks wykaże sygnały spadkowe na górnych ograniczeniach. W tym momencie szansa na zejście jest jeszcze niska, jednak wszystko zależy nadal od wejścia rynku US oraz weryfikacji obecnych poziomów.

wykrews Nasdaq M30 16.12.2019
Nasdaq M30 16.12.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here