Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne indeksy giełdowe tracą – co wyraźnie jest widoczne zarówno na rynkach europejskich jak i amerykańskich.

Napięcia pomiędzy USA a Chinami ponownie się zaostrzyły po tym, jak prezydent USA Donald Trump ogłosił plany nałożenia cła w wysokości 25% na import z Chin o wartości 200 mld USD. Tymczasem Ministerstwo Handlu Chińskiego potwierdziło, że wicepremier Liu uda się do USA na kolejną rundę rozmów, mimo komentarzy Trumpa, ale chińskie media państwowe nalegały, aby Pekin nie szedł na ustępstwa w negocjacjach.

Tymczasem jak donoszą media, koncern Porsche otrzymało karę w wysokości 535 mln euro za skandal związany z emisją spalin, co w dalszym ciągu pokazuje, że afery spalinowej nadal nie ma końca a konsekwencje mogą być wyciągane na przestrzeni następnych miesięcy.

wykres Kalendarz makro 07.05.2019
Kalendarz makro 07.05.2019

A z frontu danych na dziś oczekuje się godziny 16:00 oraz 17:35, gdzie poznamy dane z USA oraz Kanady.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

Dzisiejszy rynek niemieckiego DAX’a niewiele różni się od dni wolnych od regularnego handlu. Obrót na strefie jest relatywnie niewielki, a każde zejście traktowane jest jako dobieranie pozycji mimo, iż faktycznie stanowi to ułamek średniej standardowego dnia handlu. Innymi słowy – handel odbywa się jedynie za pomocą jego braku, a dokładniej braku zdecydowanego kupca bądź wyraźniejszej strony sprzedażowej. W tym momencie na DAX buduje się box – który może być istotny dla dalszego handlu. Jeśli skupowane strefy mają mieć odreagowanie to właśnie w tym miejscu – z niewielkim celem kilkunastu punktów. Jeśli box zostanie wybity, wówczas pozycje długie do końca dnia zostają odłożone na bok a celem będzie poziom 12.177 punktów.

wykres DAX M5 07.05.2019 22
DAX M5 07.05.2019 22

Nasdaq

Wypełnienie wczorajszego podejścia na amerykańskim indeksie – do strefy 7770 oznacza dla indeksu w tym momencie, że strefa ta jest oporem intraday. Jeśli indeks ponownie zbliży się do przedziału cenowego 7770/80 wówczas można przyglądać się indeksowi w kontekście dalszych spadków a celem będzie wówczas poziom 7700/7680.

wykres Nasdaq M15 07.05.2019
Nasdaq M15 07.05.2019

EUR/USD

Na EUR/USD w tym momencie najbardziej rozsądny scenariusz obejmowałby podejście ponownie pod strefę 1,12250 i wówczas można by mówić o dobrym miejscu do szukania pozycji krótkich z celem – nowych dołków bądź zejścia w bliskie okolice tych ustanowionych pod koniec kwietnia. W pierwszej jednak kolejności powinniśmy skupić się na wykorzystaniu jeszcze jednego podejścia – które możliwe jest tak długo jak długo strefa 1,11870 utrzymuje wykres powyżej. Warto zatem obserwować obecne miejsca, ponieważ risk ratio kształtować by się mogło na poziomie około 5:1 jeśliby wziąć pod uwagę zejście do strefy wsparcia – zebranie pozycji długich, osadzenie pozycji obronnej na 8 pipsów oraz Take Profit w okolicach 45 – 50 pipsów.

wykres Kurs euro EURUSD 7 Maja 2019
Kurs euro EURUSD 7 Maja 2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here