Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

W czwartek główne rynki wydają się uśpione, oczekując na dalszą dawkę danych z USA. Dziś prezes Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, Jerome Powell powiedział, że jedynym ograniczeniem kredytowania przez bank centralny w celu wsparcia gospodarki w obliczu kryzysu koronawirusowego może być “how-much backstop” z Departamentu Skarbu. Prezes podkreślił, że Fed ma możliwość “agresywnego” wkroczenia, by poradzić sobie z oddziaływaniem koronawirusa.

Tymczasem jak podaje Niemiecki Instytut Ekonomiczny – wybuch koronawirusa może spowodować, że niemiecka gospodarka skurczy się o 10%, jeśli pandemia będzie trwała do lipca. “Sektor przemysłowy ucierpiałby wówczas jeszcze mocniej o kolejne 18%. Jeśli by do tego doszło – kryzys może trwać do końca roku” – stwierdził instytut.

W międzyczasie Bank Norges ogłosił powołanie Nicolaia Tangena na kolejnego szefa krajowego funduszu naftowego. Tangen zastąpi dotychczasowego szefa, Yngve Slyngstad, który przez 12 lat kierował największym państwowym funduszem naftowym na świecie.

Z danych na dzisiejszą sesję:

Dane 26.03.2020
Dane 26.03.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks wydaje się, jakby usnął dziś w porównaniu do tego, co tworzone było podczas ostatnie sesje. DAX tworzy wsparcie na poziomie 9500 punktów i wszystko powyżej tej strefy powinno być uznawane – niestety – za dalsze pozycje długie. Dopiero wybicie tego zakresu może spowodować cofnięcie notowań do celu na strefie 9100 punktów. W razie utrzymania wsparcia indeks ma szansę nawet na test poziomu 10.000 punktów.

wykres DAX M1 26.03.2020
DAX M1 26.03.2020

Nasdaq

Nasdaq tymczasem oscyluje w okolicach poziomu 7415 punktów i jedyny sensowny setup na dziś to wyczekanie korekty do poziomu 7350/70 punktów i szukanie kolejnej możliwości dołączenia do ewentualnych wzrostów z celem dziennego pivota intraday.

wykres NQ M5 26.03.2020
NQ M5 26.03.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRynek przygotowuje się na trudne czasy
Następny artykułPowell (Fed): Nie zabraknie nam amunicji. 46 mln Amerykanów straci pracę?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here